DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. maijā, 2024
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Muzeju naktī Jūrmala aicina iepazīt un izzināt 

Publicitātes foto

Sestdien, 18. maijā, norisināsies Muzeju nakts. Attīstot šā gada Muzeju nakts vienojošo tēmu – izzināt un iegūt, pētīt un saprast –, Jūrmalas muzeji, izstāžu telpas un iestādes piedāvā daudzveidīgu pasākumu programmu. 

Koncerti, performances, izrādes un izstādes, radošas nodarbības un neparastas satikšanās Muzeju naktī gaidāmas Jūrmalas muzejā, Aspazijas mājā, Jūrmalas Brīvdabas muzejā, Bulduru Izstāžu namā un Raiņa un Aspazijas vasarnīcā. Apmeklētāji tiks gaidīti arī Dubultu Kultūras kvartālā, Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centrā, Dzintaru koncertzālē, Ķemeru ūdenstornī, privātās izstāžu galerijās un “Elektrum” Energoefektivitātes centrā. 

Jūrmalas muzejs (Tirgoņu ielā 29) apmeklētājus gaidīs plkst. 18.00–23.00, kad būs atvērtas izstādes: Lijas Rages “Grafitti”, Līvijas Brigitas Pavlovskas “Vēlreiz”, Pētera Jansena “Gaismas klusumā” un skatāma muzeja krājuma fotogrāfiju prezentācija “Atrodi savējos!”. 

Bērni Muzeju nakts laikā varēs iesaistīties aktivitātē “Pēti, vēro vai izgudro Jūrmalas muzejā!” un plkst. 18.00–19.30 darboties “Pasaku darbnīcā” kopā ar smilšu spēļu terapeiti Inesi Ābolu. 

Līdz plkst. 19.30 notiks radošā darbnīca “Izveido sava spēka vairogu” ar drāmas terapeiti Unu Eglīti, savukārt plkst. 20.00 un 21.30 – meditācija kā iekšējās pasaules bagātināšana personīgās izaugsmes treneres Īrisas Celmas vadībā. 

Vakara muzikālajā daļā plkst. 21.30 gaidāma grupas “Butō Lab” performance “Saules apžilbinātie”, muzicēs saksofoniste Katrīne Sabīne Kalniņa, bet plkst. 22.30 izskanēs Knuta Skujenieka dzejkoncerts “Dziesmu dziesma” dziesminieces Laumas Kazakas un aktieru Maijas Arvenas un Andra Buļa izpildījumā. 

Aspazijas mājā un dārzā (Z. Meierovica prospektā 18/20) no plkst. 18.00 mazos un lielos apmeklētājus uz jautrām ēverģēlībām aicinās blēņdari Makss un Morics. Līdz plkst.21.00 notiks vistu audzināšanas, vaboļu vākšanas un kliņģerīšu virpināšanas meistarklases kopā ar māksliniecēm Gundegu Muzikanti un Ilzi Dambi, plkst. 19.00 sāksies Latvijas Leļļu teātra izrāde “Makss un Morics”. 

Plkst. 20.00 notiks Aspazijas mājas rīkotā komiksu konkursa “Kad pasaule mani nesaprata” uzvarētāju apbalvošana, plkst. 20.20 izskanēs Boltes madāmas un Fričonkuļa rīkots koncerts, kurā uzstāsies pianists Romāns Vendiņš un saksofonists Zintis Žvarts. 

Jūrmalas Brīvdabas muzejā (Tīklu ielā 1A) plkst. 19.00–23.00 būs apskatāma muzeja krājuma priekšmetu ekspresizstāde “Vēsturiskie zvejnieku apģērbi” un informatīvais stends par jūrniecības attīstības pamatlicēju Krišjāni Valdemāru, plkst. 19.00–20.00 notiks Liepājas Jūrniecības koledžas prezentācija “Jūra meklē saimnieku”. 

Plkst. 19.00–22.00 norisināsies viktorīna “Vēro, meklē, atrodi” un radošā darbnīca bērniem, kurā varēs izgatavot plostiņus no priežu mizām, enkuriņus no plastikas un iemācīties uzsiet jūrnieku mezglu. 

Plkst. 20.00–21.30 gaidāms zivju kūpināšanas paraugdemonstrējums un degustācija, bet pasākuma noslēgumā, plkst. 22.00–23.00, grupas “Turaidas Roze” dziesmas izpildīs Olga Rajecka un Uģis Roze, Tomass Ančs (čells) un Jānis Miltiņš (taustiņinstrumenti). 

Bulduru Izstāžu namā (Muižas ielā 6) plkst. 18.00–23.00 apmeklētājiem būs atvērta Adriānas Vīgneres izstāde “Humānā konstrukcija” un ekspozīcija par Valdi Bušu “… manas krāsas ir spilgtas, mazliet trakas…”, varēs klausīties mākslas zinātnieces Edvardas Šmites videolekciju par Valda Buša daiļradi. 

Plkst. 18.00 un 20.00 norisināsies radošā darbnīca “Sapņu mākoņa konstrukcija” ar mākslinieci Adriānu Vīgneri, plkst. 18.30 un 20.00 ekskursiju Valda Buša darbnīcā vadīs Dace Nesaule. 

Plkst. 19.00 gaidāma zīmējumu teātra izrāde “Muzikālā darbnīca”, bet vakara noslēgumā, plkst. 21.30, latviešu estrādes dziesmas koncertā izpildīs Antra Ozola un Guntars Bernāts. 

Raiņa un Aspazijas vasarnīca (Jāņa Pliekšāna ielā 5/7) plkst. 18.0023.00 aicina apskatīt muzeja pamatekspozīciju un izstādi, kā arī vasarnīcas pagalmā uzspēlēt spēles. 

Plkst. 20.00 izskanēs senās mūzikas koncerts “Muzikālas skices Fridriha Lielā galmā”, kurā muzicēs Aija Dimza (traversflauta), Elfrīda Švalbe (čells) un Mihails Pranovičs (klavesīns), bet vakara noslēgumā, plkst. 22.00–1.00, “Dzejas pusnakts” ar elektronisko mūziku un dzejas lasījumiem. 

Dubultu Kultūras kvartālā (Strēlnieku prospektā 30) plkst. 17.00–22.00 norisināsies pasākums “Tuvāk zvaigznēm”, kurā apmeklētājus uz dažādām aktivitātēm, radošajām darbnīcām un spēlēm gaidīs Jūrmalas Mākslas skolā un Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā, Jūrmalas Mūzikas vidusskolā  plkst. 19.00 koncertā muzicēs vijolniece Paula Šūmane un Jūrmalas Mūzikas vidusskolas audzēkņi. 

Muzeju naktī Jūrmalā apmeklētājiem durvis vērs arī Dzintaru koncertzāle, Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centrs, Ķemeru ūdenstornis, Bulduru un Ķemeru bibliotēkas, privātās galerijas un “Elektrum” Energoefektivitātes centrs. 

Visos Muzeju nakts pasākumos ieeja ir bez maksas. Pasākumos tiks fotografēts un filmēts, materiāli var tikt izmantoti publicitātei. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI