DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Sarunā ar Latvijā nerezidējošajiem ārvalstu vēstniekiem politiskais direktors uzsver noturības nozīmi

2024. gada 23. aprīlī Stokholmā Latvijas vēstniecībā Zviedrijā notika Ārlietu ministrijas politiskā direktora Andžeja Viļumsona diskusija ar Latvijā akreditētiem nerezidējošiem ārvalstu vēstniekiem par reģiona un globālajiem drošības jautājumiem, tostarp Krievijas draudu mazināšanu, atbalsta sniegšanu Ukrainai, kā arī par situāciju Tuvajos Austrumos.

Politiskais direktors vēstniekus iepazīstināja ar Latvijas kandidatūras ANO Drošības padomes 2025. gada vēlēšanu kampaņas prioritātēm. Latvijas ANO DP caurvijošā vadlīnija ir noturība, un Zviedrijas pievienošanās NATO ievērojami stiprina gan reģiona drošību, gan noturību. A. Viļumsons akcentēja ANO dalībvalstu lomu, kopīgi stājoties pretī jaunajiem drošības izaicinājumiem.

Zviedrijā rezidē vairāk nekā 30 ārvalstu vēstnieki, kuri ir akreditēti Latvijā.

Pasākums īstenots publiskās diplomātijas programmā Latvijas kandidatūras ANO Drošības padomes lobija kampaņas atbalstam. Kampaņas mērķis ir nodrošināt Latvijas sekmīgu ievēlēšanu 2025. gada vēlēšanās ANO Drošības padomē uz laiku no 2026. līdz 2027. gadam, kur uz vēlētā locekļa vietu Latvija kandidē pirmo reizi. Tās moto – “Kopā par mieru un noturību”.

Dalība ANO Drošības padomē būtu viens no nozīmīgākajiem instrumentiem Latvijas ārpolitisko interešu īstenošanai un aizstāvēšanai, kā arī ļautu vēl vairāk paplašināt Latvijas starptautisko sadarbību, dodot ieguldījumu pasaules mieram un noturībai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI