DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas
1
1

A. Pildegovičs tiekas ar Latvijas pārstāvi ANO Klimata pārmaiņu starpvaldību padomē

2024. gada 15. aprīlī Latvijas kandidatūras ANO Drošības padomē sekretariāta vadītājs vēstnieks Andrejs Pildegovičs un speciālo uzdevumu vēstnieks Kārlis Eihenbaums tikās ar Latvijas pārstāvi ANO Klimata pārmaiņu starpvaldību padomē (IPCC) Otrās darba grupas priekšsēdētāja vietnieci Zintu Zommeri (Zinta Zommers). Amatpersonas sarunā apstiprināja, ka Latvijas kandidatūra ANO Drošības padomē laika posmā no 2026. līdz 2027. gadam demonstrē apņemšanos meklēt kopīgus risinājumus klimata drošībai, noturībai, ilgtspējai un attīstībai.

Z. Zommere ir ieradusies Rīgā, lai piedalītos starptautiskā ekspertu sanāksmē par 7. cikla pirmo speciālo ietvarziņojumu par klimata pārmaiņām un pilsētām (Scoping Meeting for the IPCC Special Report on Climate Change and Cities), kas no 15. līdz 19. aprīlim notiek Rīgā.

Sanāksme ir līdz šim lielākais Latvijā organizētais ANO līmeņa pasākums, ko rīko Klimata pārmaiņu starpvaldību padome un Latvijas Republikas Klimata un enerģētikas ministrija un kuru atbalsta Ārlietu ministrija. Pasākumā pulcējušies vairāk nekā 100 zinātnieki un eksperti no visas pasaules – Āfrikas, Āzijas, Amerikas, Eiropas, Okeānijas. Rīgā IPCC eksperti no 65 pasaules valstīm uzsāks darbu pirmā īpašā ziņojuma izstrādē par klimata pārmaiņām un pilsētām.

Sanāksmes laikā plānotas klimata jomai veltītas diskusijas un plenārsesijas, tikšanās ar Saeimas deputātiem, kā arī tikšanās ar Latvijas pašvaldību un plānošanas reģionu pārstāvjiem. Latvijai tieši tagad tiek izstrādāts atjaunināts plūdu riska novērtējums, kā arī starpreģionāli riska novērtējumi ekstremāla karstuma vai sausuma ietekmei. Tāpat ekspertiem notiks tematiskas ekskursijas, kuru laikā viņi apmeklēs urbāno mežsaimniecību, uzzinās par zaļo zonu lomu bioloģiskajā daudzveidībā un gaisa kvalitātē, kultūras mantojuma problemātiku, urbāno zaļo arhitektūru, koka arhitektūru un pilsētvides “atdzīvināšanu”, kā arī par daudziem citiem jautājumiem. Arī mediju pārstāvji tiks iepazīstināti ar jaunākajām zinātniskajām atziņām par klimata pārmaiņām un pielāgošanos tām, klimata pārmaiņu scenārijiem, kā arī IPCC ziņojumu par klimata pārmaiņām un pilsētām, kuru plānots pabeigt 2027. gadā. 

Klimata pārmaiņu starpvaldību padome ir organizācija, kas zinātniski pēta klimata pārmaiņas. Tā regulāri publicē secinājumus par klimata pārmaiņām, kas ir autoritatīvākais šāda veida ziņojums, ko izmanto arī Eiropas Savienība, tostarp Latvija, izstrādājot savu nostāju un politiku klimata pārmaiņu problemātikā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI