DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Rīgā aizturēta narkodīleru grupa; atsavināts plašs klāsts narkotiku

Publicitātes foto

Šonedēļ Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes likumsargi, piesaistot pretterorisma vienību “Omega” un Speciālo uzdevumu bataljonu, Rīgā un Berģos aizturēja kopumā četras ar narkotiku apriti saistītas personas. Šie noziedznieki jau ilgstoši bija izmantojuši konspirāciju, lai slēptu savas darbības. Kratīšanu laikā personām piekritīgajās adresēs tika atsavināts kokaīns, marihuāna, halucinogēnās sēnes un amfetamīns. Tāpat atsavināti 27830 eiro, kas, visticamāk, iegūti noziedzīgā ceļā, un vairākas automašīnas.

Saņemot informāciju no iedzīvotājiem un veicot operatīvo darbību kompleksu, Valsts policijas likumsargi nonāca pa pēdām narkodīleru grupai. Šie dīleri rīdziniekiem tirgoja lielākoties kokaīnu un marihuānu, taču, ja bija pieprasījums, arī amfetamīnu un halucinogēnās sēnes.

Šā gada 8. aprīlī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes (RRP KrPP) 4. biroja darbinieki sadarbībā ar RRP KrPP 1. biroja 1. nodaļas darbiniekiem, Rīgas Pārdaugavas pārvaldes Kriminālpolicijas biroja 1. nodaļas darbiniekiem, pretterorisma vienību “Omega” un Speciālo uzdevumu bataljonu, aizturēja četru personu grupu, kas Rīgas teritorijā nodarbojās ar narkotisko un psihotropo vielu realizēšanu.

Jāpiemin, ka aizturēšanas nenotika bez starpgadījumiem. Viens no aizdomās turētajiem Rīgā, Brīvības ielā, braucot ar automašīnu “Audi Q7”, taranēja policijas dienesta auto. Savukārt cits aizdomās turētais, kurš aizturēšanas brīdī atradās automašīnā “BMW X3”, nevēra vaļā automašīnu, tāpēc likumsargiem nācās izsist automašīnas stiklus, lai vīrieti aizturētu.

Aizturētie ir dzimuši 1968., 1992., 1995. un 2000. gadā, un neviens no viņiem iepriekš nav sodīts.

Kopumā veiktas 11 kratīšanas aizturētajām personām piekritīgajās adresēs un automašīnās, to rezultātā atsavināts 470 gramu amfetamīna, 260 gramu kokaīna, 230 gramu marihuānas un 100 gramu halucinogēno sēņu. Tāpat atsavināta skaidra nauda – 27 830 eiro, kas, iespējams, iegūta noziedzīgā ceļā, kā arī četras automašīnas – trīs “BMW” markas automašīnas (tajā skaitā 2021. gada izlaiduma “BMW M4 Competition”, 2021. gada izlaiduma “BMW 520 XDRIVE” un 2021. gada “BMW X3”), kā arī viena “AUDI” automašīna.

Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturētās personas nodarbojās ar narkotisko un psihotropo vielu realizēšanu, izmantojot slēpņu sistēmu, un “Telegram” kanālā viņiem bija izveidojies klientu loks. Arī saziņa ar klientiem lielākoties notika šajā lietotnē. Policija ir noskaidrojusi vēl divas personas, kas, iespējams, saistītas ar šo noziegumu, un tās ir izsludinātas meklēšanā.

Šā gada 10. aprīlī minētās personas tika atzītas par aizdomas turētajām, divām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, vēl divām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI