DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. martā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Tieslietu padome uzklausīs Satversmes tiesas tiesneša amata kandidāti Veroniku Krūmiņu 

Piektdien, 22. martā, notiks Tieslietu padomes sēde, kurā tiks uzklausīta Satversmes tiesas tiesneša amata kandidāte Veronika Krūmiņa. 

Veronika Krūmiņa par tiesnesi strādā kopš 1999. gada, kad iecelta par Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnesi. Savukārt no 2004. gada strādājusi par tiesnesi Administratīvajā apgabaltiesā, bet no 2005. gada par senatori Augstākajā tiesā Senātā. 2008. gadā Veronika Krūmiņa iecelta Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētājas amatā. Veronikai Krūmiņai ir ievērojama tiesneša darba pieredze, strādājot dažādās tiesu instancēs un ar dažāda veida lietām, kā arī līdz šim senatore aktīvi iesaistījusies jauno tiesnešu apmācībā un sabiedrības izglītošanā par tiesu varas jautājumiem. 

Jau ziņots, ka Augstākās tiesas plēnums 2024. gada 29. februārī ar balsu vairākumu lēma par Satversmes tiesas tiesneša amata kandidāti virzīt Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāju Veroniku Krūmiņu. 

Pamatojoties uz Satversmes tiesas likumu, Tieslietu padomei jāsniedz viedoklis par Satversmes tiesas tiesneša kandidātu. 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI