Tikšanās laikā Valsts prezidents ar satiksmes ministru pārrunāja aktuālo statusu saistībā ar jaunajiem “Škoda Vagonka” elektrovilcieniem un to, kādos termiņos elektrovilcienu defektus plāno novērst. “Šobrīd būtiskākais ir nekavējoties atrisināt krīzi un nodrošināt pasažieriem prognozējamu un netraucētu pasažieru vilcienu kustību, bet paralēli ir jāvērtē, kā līdz šādai situācijai nonācām. Tādēļ līdz š.g. marta vidum sagaidu līdzšinējo problēmu novēršanu un AS “Pasažieru vilciens” valdes atbildības izvērtējumu. Šī situācija izgaismo arī daudz plašākas un sistemātiskākas problēmas valsts lielajos iepirkumos un to pārvaldībā,” pauda Valsts prezidents.
Puses pārrunāja projekta “Rail Baltica” ieviešanas gaitu, tostarp kopējās projekta izmaksas un aktuālo statusu šī projekta finansējuma avotu piesaistē. Ņemot vērā, ka satiksmes ministrs vairākkārt ir minējis, ka veiks izmaiņas projekta pārvaldībā, Valsts prezidents uzklausīja ministra viedokli. “Saspringtu termiņu apstākļos visām valsts institūcijām kā vienotai komandai valdības un Satiksmes ministrijas vadībā ir jāizdara viss nepieciešamais, lai nodrošinātu, ka līdz 2030. gadam “Rail Baltica” projekts iegūst jau pavisam konkrētas aprises. Pirmais solis ir sakārtot pārvaldību un tad arī projekta struktūru un finansējuma avotus,” sacīja E. Rinkēvičs.
“Manas vizītes Latvijas reģionos apliecina, ka sakārtota ceļu infrastruktūra ir viens no reģionālās attīstības priekšnoteikumiem. To labi apliecina šobrīd notiekošās sarunas par skolu tīkla sakārtošanu. Lai arī kādus rīcības scenārijus izstrādātu izglītības nozares eksperti, tie nebūs realizējami bez atbilstošas ceļu infrastruktūras, lai skolēnus nogādātu līdz izglītības iestādēm,” sarunā akcentēja Valsts prezidents. Tāpat Valsts prezidents aktualizēja arī pavisam konkrētus jautājumus attiecībā uz ceļu infrastruktūru Latvijā, piemēram, Olaines novada izaicinājumus ar dzelzceļa pārvadu, kā arī Rīgas un Bauskas pilsētu apvedceļu jautājumus.