DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. februārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas
1
1

Rīgā notiek Latvijas un Kazahstānas konsulārās konsultācijas

2024. gada 26. februārī Rīgā norisinājās Latvijas un Kazahstānas ārlietu dienestu konsulārās konsultācijas, kuru laikā padziļināti tika apspriesta aktuālā situācija un sadarbības perspektīvas vīzu jomā.

Ārlietu ministrijas Konsulārā un diplomātiskā nodrošinājuma direkcijas vadītājs–vēstnieks Jurijs Pogrebņaks, atklājot tikšanos, atzīmēja Latvijas un Kazahstānas ilgstošās ​​un draudzīgās divpusējās attiecības, kā arī akcentēja interesi stiprināt dialogu par iespējami plašu tēmu loku. J. Pogrebņaks atzinīgi novērtēja arī ES-Kazahstānas attiecību straujo attīstību pēdējo gadu laikā. Tikšanās laikā abu valstu delegācijas pārrunāja sadarbības perspektīvas vīzu izsniegšanā, kas padarītu aktīvākas savstarpējās attiecības ekonomiskajā, kultūras, zinātnes un citās jomās.

Īpaša uzmanība konsultācijās tika veltīta jautājumam par Latvijas un Kazahstānas valstspiederīgo tiesisko aizsardzību, tostarp nodarbinātības jomā. Delegācijas apmainījās pieredzē par savu pilsoņu atpakaļuzņemšanu.

Latviju konsultācijās pārstāvēja Ārlietu ministrijas, Labklājības ministrijas, Valsts robežsardzes un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes eksperti. Savukārt Kazahstānas delegācijā bija pārstāvji no Ārlietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas un Darba un iedzīvotāju sociālās aizsardzības ministrijas. 

Iepriekšējās Latvijas un Kazahstānas konsultācijas konsulārajos jautājumos notika 2015. gada 19. novembrī. 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI