DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. janvārī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

MK apstiprina Raimonda Lapiņa iecelšanu Centrālās statistikas pārvaldes priekšnieka amatā 

Publicitātes foto

Ministru kabinets š.g. 23. janvāra sēdē apstiprināja Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieka Raimonda Lapiņa kandidatūru pārcelšanai Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) priekšnieka amatā. 

Ekonomikas ministrs Viktors Valainis: “Esmu pārliecināts, ka līdz ar jauna CSP vadītāja stāšanos amatā būtiski mainīsies arī CSP darbs. Uzskatu, ka pārvaldei ir jākļūst vairāk uz servisu orientētai, biznesam draudzīgai, kā arī jāturpina nodrošināt maksimāli plašu datu klāstu par visām nozarēm un reģioniem. Bez efektīvas datu pieejas un analīzes nav iespējama dzīves realitātē balstīta valsts pārvalde un politikas plānošana”.  

Raimondam Lapiņam ir vairāk kā 20 gadu pieredze valsts pārvaldē un uzņēmējdarbības veicināšanā, starptautiskās sadarbības veidošanā, pārmaiņu vadībā un finanšu plānošanā un vadībā, t.sk. nozares politikas un stratēģijas īstenošanā.  

Lai pēc iespējas ātrāk nodrošinātu CSP darbības nepārtrauktību un efektīvu uzdevumu izpildi, kā arī ņemot vērā Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieka R. Lapiņa atbilstību CSP priekšnieka amata aprakstā noteiktajām prasībām, EM pieņēma lēmumu par R. Lapiņa profesionālo karjeras izaugsmi resora ietvaros.  R. Lapiņa līdzšinējā profesionālā pieredze un kvalifikācija nodrošinās Pārvaldes kapacitātes stiprināšanu, veicinot tās efektīvu uzdevumu un funkciju izpildi. 

“Esmu pagodināts uzņemties Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes vadītāja lomu un vēlos virzīt mūsu iestādi uz nākotni, kurā dati ne tikai informē, bet arī veicina izpratni un dod iespēju mūsu sabiedrībai piedalīties svarīgu lēmumu pieņemšanā. Turpmākajos gados Statistikas pārvaldē es koncentrēšos uz cilvēkkapitāla attīstību, digitalizācijas un mākslīgā intelekta rīku ieviešanu, kā arī inovācijas veicināšanu statistikā, lai nodrošinātu, ka mūsu dati kalpo par Latvijas izaugsmes un attīstības stūrakmeni. Kopā mēs strādāsim, lai veicinātu Latvijas statistikas pārvaldes klātbūtni Latvijā un pasaulē, vienlaikus saglabājot nelokāmu apņemšanos CSP darbā nodrošināt datu drošību, ilgtspēju un sociālo atbildību,” uzsver Raimonds Lapiņš. 

Kopš 2015. gada, R. Lapiņš pilda EM valsts sekretāra vietnieka tautsaimniecības jautājumos amata pienākumus, vadot ES fondu investīciju atbalsta programmu plānošanu un izstrādi, tautsaimniecības struktūrpolitikas, uzņēmējdarbības un inovāciju attīstības politiku izstrādi. Vienlaikus R. Lapiņš pildījis par CSP darbu atbildīgās amatpersonas pienākumus. Iepriekšējā darba pieredzē R. Lapiņš pildījis arī Latvijas Vides investīciju fonda valdes priekšsēdētāja, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Programmu sadarbības iestādes vadītāja, kā arī vairāku EM vidēja līmeņa vadītāja amatu pienākumus. 

Kā zināms, CSP mērķis ir nodrošināt oficiālo statistiku un koordinēt oficiālās statistikas sistēmu, kuras ietvaros statistiku veido vēl 38 iestādes, lai nodrošinātu statistiskās informācijas lietotājus ar neatkarīgu augstas kvalitātes oficiālo statistiku, tai skaitā CSP kā ekonomikas ministra pārraudzībā esošai valsts pārvaldes iestādei ir nozīmīga loma, nodrošinot oficiālo statistiku un datus tautsaimniecības politikas izstrādei. Ar 2023. gada 30. decembri CSP priekšnieka amata vieta ir vakanta; šobrīd CSP vada pienākumu izpildītājs. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI