Apvienojot sabiedriskos medijus, tiks sniegts būtisks labums un pienesums Latvijas mediju telpas attīstībai, no kā ieguvēji būs arī sabiedrisko mediju darbinieki. Iedzīvotājiem ir svarīgi saņemt uzticamu informāciju, it īpaši no sabiedriskajiem medijiem. Apvienošana stiprinās mediju satura kvalitāti, uzsver par likuma grozījumiem atbildīgās Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Leila Rasima. Viņa norāda, ka apvienots medijs efektīvāk izlietos valsts līdzekļus, piemēram, optimizējot administratīvos un juridiskos procesus, lai vairāk naudas varētu atvēlēt satura veidošanai.
Līdz šī gada beigām Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome kopā ar Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadībām un darbiniekiem gatavosies apvienošanai. L.Rasima akcentē, ka komisija turpinās sekot līdzi apvienošanas procesam, jo īpaši pārliecinoties, ka tiek ņemtas vērā darbinieku intereses un pildītas līdzšinējās vienošanās.
Mediju apvienošana notiks divos posmos: šogad plānots apvienot finanšu vadību, juridisko nodrošinājumu, lietvedību, bet līdz 2026.gadam sagatavot apvienotā medija galīgās struktūras ieviešanu, iepriekš norādījusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP). Patlaban jau notiek darbs pie abu mediju vienotas atalgojuma sistēmas, kas šobrīd Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio ir atšķirīga, kā arī vēl būs jārisina jautājums par telpām, kurās atradīsies vienotais medijs.
Kā vienota medija ieguvumus SEPLP akcentējusi digitālā satura, tehnoloģisko un infrastruktūras attīstību, juridisko šķēršļu noņemšanu kopīgos projektos, ietaupījumu administratīvajā pārvaldībā, kā arī iespējas darbiniekiem uzlabot apstākļus lielā uzņēmumā.
Kopējais nepieciešamais finansējums abu mediju apvienošanai vienā uzņēmumā 2024.gadā ir ap 384,4 tūkstošiem eiro.
Izmaiņas likumā arī paredz, ka pēc 2025.gada 1.janvāra Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas galvenie redaktori turpinās darbu apvienotajā medijā līdz SEPLP ievēlēs Latvijas Sabiedriskā medija galveno redaktoru.