DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. janvārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Uldis Augulis Ukrainas sociālās politikas ministrei apliecina Latvijas gatavību turpināt plašu atbalstu

Labklājības ministrs Uldis Augulis piektdien, 12.janvārī, Namīrā (Beļģija) noslēdz dalību ES nodarbinātības un sociālo lietu ministru neformālajā sanāksmē. Papildus ministru diskusijām par Eiropas Sociālo tiesību pīlāru, kā arī darbaspēka, sociālās aizsardzības un sociālās iekļaušanas aktuālajiem izaicinājumiem labklājības ministram bija paredzētas vairākas divpusējās tikšanās.

Ministrs tikās ar Ukrainas sociālās politikas ministri Oksanu Žolnoviču, ar kuru tika apspriestas Latvijas, ES un Ukrainas sadarbības un atbalsta turpināšanas iespējas. Ukrainas ministre uzsvēra, ka būtiski ir sociālo programmu īstenošanas un turpināšanas nepieciešamība, kā arī atbalsta iespējas Ukrainas aizsardzības mērķu sasniegšanai. Uldis Augulis sarunas laikā apliecināja, ka Latvija ir pilnībā solidāra ar Ukrainas valsti, sniedz un turpinās sniegt plašu finansiālu, kā arī emocionālu atbalstu Ukrainas bērniem un ģimenēm. Tāpat tiks turpināts finansiāls un aizsardzības resursu atbalsts Ukrainas tautai.

Tika pārrunātas arī Ukrainas plānotās reformas deinstitucionalizācijā, sociālo pakalpojumu attīstībā un sociālās drošības sistēmu modernizācijā, kā arī Latvijas pieredze un ieceres šajā jomā, uzsverot mūsu gatavību atbalstīt Ukrainu, kā arī Moldovu iestāšanās ES procesā.

“Man ir prieks, ka esam vienisprātis ar citām ES dalībvalstīm par atbalsta turpināšanu Ukrainas tautai, tāpat gandarījums, ka arī turpmāk aktīvi tiks turpināts darbs pie bērnu un jauniešu atbalsta programmām ES,” uzsver labklājības ministrs Uldis Augulis.

Neformālās sanāksmes laikā Augulim bija divpusēja tikšanās arī ar Beļģijas premjerministra vietnieku un veselības un sociālo lietu ministru Franku Vandenbruku par Beļģijas prezidentūras ES Padomē turpmāko darba programmu.

Tāpat labklājības ministrs tikās arī ar Eiropas Parlamenta nodarbinātības un sociālo lietu komitejas priekšsēdētaju Dragos Pislaru. Labklājības ministrs pārrunāja jautājumus par sociālajām investīcijām, tostarp ES fondu ieguldījumus, jo īpaši bērnu un jauniešu situācijas uzlabošanā. Bet tikšanās laikā ar ES līmeņa sociālās jomas NVO tīkla “Sociālā Platforma” ģenerālsekretāri Lauru de Bonfisu tika pārrunātas aktuālās ES likumdošanas iniciatīvas sociālās politikas jomā, kas sekmē arī Eiropas Sociālo tiesību pīlāra īstenošanu, kā arī sociālās uzņēmējdarbības attīstību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI