DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. janvārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība
1
1

VDD aiztur personu aizdomās par spiegošanu Krievijas specdienesta uzdevumā

Valsts drošības dienests (VDD) 2023. gada 20. decembrī ir aizturējis Krievijas pilsoni aizdomās par spiegošanu Krievijas specdienesta labā.

Kriminālprocess pret šo personu sākts aizvadītā gada 18. decembrī saskaņā ar Krimināllikuma 85. panta pirmo daļu, t.i., par neizpaužamu ziņu un citu ziņu nelikumīgu vākšanu un nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā.

VDD izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka persona vākusi un Krievijas specdienestam nodevusi informāciju par kritisko infrastruktūru un militāriem objektiem Latvijā. Saskaņā ar dienesta rīcībā esošo informāciju persona Krievijas specdienestam sniegusi arī cita veida atbalstu pret Latvijas valsti vērstu darbību nodrošināšanā.    

VDD piecos ar personu saistītos objektos Rīgā un tās apkārtnē ir veicis kriminālprocesuālas darbības. Padziļinātai izpētei ticis izņemts liels apjoms datu nesēju un dokumentu.

Aizdomās turētajai personai kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums. VDD sniegs papildu informāciju par izmeklēšanas gaitu atbilstoši kriminālprocesa virzībai.

 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI