DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

NATO PA Latvijas delegācijas vadītājs Raimonds Bergmanis Vašingtonā spriež par Viļņas samita lēmumu īstenošanu

Šajās dienās ASV galvaspilsētā Vašingtonā notiek NATO Parlamentārās asamblejas (PA) un Atlantiskās padomes ikgadējais Transatlantiskais forums. Tajā alianses dalībvalstu parlamentārieši diskutē par Viļņas samita lēmumu īstenošanas gaitu un gatavošanos Vašingtonas samitam nākamgad.

Foruma dienaskārtībā ir jautājums par aktuālo situāciju Ukrainā, tostarp Ukrainas atjaunošanas perspektīvām. Tāpat parlamentārieši spriež par Putina sāktā kara pieaugošo ietekmi uz pašu Krieviju. Foruma dalībnieki spriež arī par attiecībām ar Ķīnu, situāciju Tuvajos Austrumos, aizsardzības industrijas plāniem, kā arī alianses ilgtermiņa prioritātēm un stratēģiju.

Tāpat forumā jau otro gadu tiek godināta Saeimas deputāta, diplomāta un politiķa Ojāra Ērika Kalniņa (1949-2021) piemiņa, kurš ilgus gadus vadīja Saeimas NATO PA delegāciju. “Ojārs Ēriks Kalniņš daudziem Latvijas politiķiem bija paraugs, skolotājs un mentors, kurš, cīnoties par Latvijas atjaunošanu, īstenoja patiesas demokrātiskās noturības paraugstundas,” pauž NATO PA Latvijas delegācijas vadītājs, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis.

NATO PA Latvijas delegācijas vadītājs uzsvēra to, cik būtiski ir turēt solījumus un novērtēja ASV apņemšanos nekad neatzīt Latvijas okupācijas faktu. R.Bergmanis pateicās NATO PA par O.Ē.Kalniņa piemiņas saglabāšanu. R.Bergmanis pauda cerību, ka inteliģence un viedums, ko mantojumā atstājis O.Ē.Kalniņš – valstsvīrs, kurš zināja, ka jātur solījumi, – palīdzēs pārvarēt izaicinājumus, kas apdraud un apšauba demokrātiskās vērtības, tai skaitā Putina un “Hamās” sāktos karus.

O.Ē.Kalniņa vārdā nosauktā foruma sesija bija veltīta demokrātijas noturībai, kā vienai no NATO prioritātēm. ASV Nacionālā demokrātijas fonda prezidents Damons Vilsons (Damon Wilson) un sesijas dalībnieki uzsvēra parlamentārieša neatsveramo ieguldījumu Latvijas ceļā uz brīvību un neatkarību un pauda, ka O.Ē.Kalniņš ir piemērs demokrātiskās noturības stiprināšanai visa mūža garumā.

NATO PA ir 1955.gadā dibināta konsultatīva starpparlamentāra organizācija, kas apvieno Ziemeļatlantijas līguma organizācijas valstu parlamentāriešus. PA veido būtisku saikni starp NATO un dalībvalstu parlamentiem, stiprina politisko dialogu, kā arī veicina sabiedrības atbalstu alianses politikai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI