DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. decembrī, 2023
Lasīšanai: 9 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Brīvprātīgo godināšanā “Gada brīvprātīgais 2023” godināti brīvprātīgā darba veicēji

FOTO: Publicitātes foto

3. decembrī norisinājās brīvprātīgo godināšana “Gada brīvprātīgais 2023”, kurā godināti brīvprātīgā darba veicēji un organizētāji no visas Latvijas, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu sabiedrības labā, laika posmā no 2022. gada 22. novembra līdz 2023. gada 21. novembrim. Atzīmējot starptautisko brīvprātīgo dienu 5.decembrī,  Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) brīvprātīgo godināšanu rīko jau desmito gadu.

Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone uzsver: “Esmu gandarīta, ka brīvprātīgo kustība Latvijā aktīvi attīstās. Visu vecumu brīvprātīgie sniedz vērtīgu ieguldījumu gan ikdienas darbos sabiedrības labā, gan vērienīgu sarīkojumu laikā, gan tad, kad jāpalīdz tiem, kam tas ir ļoti nepieciešams. Jauniešiem brīvprātīgais darbs ir iespēja ne vien apliecināt savas spējas un talantus, strādājot sabiedrības labā, bet arī iegūt vērtīgu darba pieredzi un profesionālajā dzīvē noderīgas zināšanas un iemaņas. Savukārt cilvēkiem ar krietnu dzīves un darba pieredzi brīvprātība ir iespēja būt aktīviem, vajadzīgiem, tā ir iespēja sabiedrības labā ne vien izmantot dzīves gados iekrātās gudrības, zināšanas un prasmes, bet arī dalīties ar tām. Brīvprātīgais darbs pilnveido personību.”

Goda zīmes “Gada brīvprātīgais 2023” saņēma

  • Lovisa Ķerubine - 22 gadus jauna jauniete, kas iedvesmo apkārtējos jauniešus. 2023. gadā aktīvi iesaistījusies dažādu jaunatnes jomas un sporta pasākumu organizēšanā un vadīšanā. Aktīvi darbojas kā brīvprātīgā biedrībā “Cita Daugavpils”. Lovisa arī atrod laiku doties uz citām pilsētām, lai aktīvi iesaistītos dažādos pasākumu plānošanas darbos. Līvānos ir veikusi brīvprātīgo darbu vairāk nekā 100h apmērā Līvānu jauniešu centrā, bet to gala skaitli ir grūti sarēķināt. Jāpiebilst, ka Lovisa ir cilvēks, uz kuru vienmēr var paļauties un kas vienmēr pilda solīto un uzņemas iniciatīvu procesu virzīšanā.
  • Ieva Kolosovska – darbojas biedrībā "Tev”, sniedzot atbalstu Latvijā nonākušām Ukrainas ģimenēm un jebkurai ģimenei vai personai, neatkarīgi no tautības vai dzīves vietas. Palīdz ziedojumu vākšanā, kurus pēc tam nogādā Ukrainā un piedalās dažādos atbalsta pasākumos. Organizē zupas virtuvi Ķekavā, kur Doles-Ķekavas evaņģēliski luteriskā draudze sadarbībā ar Rimi Latvia, Pārtikas banku “Paēdušai Latvijai” un biedrību Ķekavas Atbalsta centrs katru trešdienu no plkst.13:00 nodrošina ikvienam bezmaksas silto ēdienu Gaismas ielā 1, mājā “Kraujas”.
  • Oskars Mucenieks – radošajā apvienībā jauniešiem TREPES darbojas ilgstoši, veidojot sevi par jaunatnes darbinieku. Veicina skolu jaunatnes iesaisti brīvprātīgā darbā, mainot jauniešu izpratni un attieksmes pret dažādām sociālām mērķa grupām. Veidojis iniciatīvas “No sapņotājiem par darītājiem!” 13 sociālās akcijas senioriem. Oskars ir organizators, atbildīgs, ar prasmēm noorganizēt brīvprātīgā darbu no A līdz Z. Gada laikā ieguldījis sabiedrības labā 637 stundas. Oskaru var raksturot kā sapņotāju, kurš kļuvis par darītāju!
  • Evita Solorsano-Rohasa - četru bērnu mamma, kas reizi nedēļā darbojas patvērumu meklētāju centrā “Mucenieki”, palīdzot apģērbu, apavu šķirošanā un izdalīšanā. Darbojas Rīgas 1.slimnīcas īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļā, pavadot pacientus uz Dievkalpojumu. Savās mājās izveidota mantu noliktava, kur cilvēki atved sev neaktuālas lietas, kuras tiek nodotas tiem, kuriem nepieciešams. Labdarībā iesaistīta arī ģimene. Caritas Latvija organizētajā vasaras nometnē bērniem ar īpašām vajadzībām Evita darbojās kā grupas vadītāja. Evita iesaista Carnikavas pamatskolas jauniešus labdarības akcijās, izglīto par brīvprātīgo darbu un labdarību. 2023. gadā veiktas 330 brīvprātīgā darba stundas, saņemot sirds siltumu, mīlestību un gandarījumu.
  • Marina Kuzņecova - biedrības “Tavi draugi” noliktavā veic brīvprātīgo darbu humānās palīdzības izsniegšanas punktā brīvbodē, kurp ukraiņi dodas, lai atrastu sev ikdienā nepieciešamo. Marinas pienākumos ietilpst kārtības uzturēšana, katrai lietai piemeklējot īsto vietu, komunikācija ar apmeklētājiem un atbalsts nepieciešamo lietu atrašanā. Šīs smalkās kundzes apņēmība un sīkstums kalpo kā piemērs visiem mūsu brīvprātīgajiem. Teju katru dienu 81 gadu jaunā kundze ar diviem autobusiem mēro ceļu no mājām otrā Rīgas galā uz noliktavu, lēnā, bet spara pilnā solī ierodoties kā viena no pirmajiem. Viņas acis izstaro labestību, un sejā vienmēr jaušams prieks par katru dzīves mirkli, jo nav taču laika sūkstīties – ir jādara! Par Marinu kolēģi mēdz sirsnīgi teikt – otras tādas brīvprātīgās mums nav!
  • Velga Bomika - Rīgas Sociālā dienesta Dienas centrā pilngadīgām personām “Ķengarags” Velga ienes enerģiju, smaidu, laipnību un ieskandina to ar mūziku. Velga ir nošu un mūzikas pavēlniece. Enerģijas pilna vada kori “Optimisti”. Divas reizes nedēļā centrā atskan daudzbalsīgs koris Velgas vadībā. Velgas apņēmība nebeidzas tikai centra ietvaros. Apgūtās dziesmas tiek vestas arī citiem klausītājiem – labdarības koncerti notiek gan pansionātos, gan bibliotēkās, gan citos sociālos centros, un ne tikai Rīgā, bet arī ārpus tās – lai radītu prieku arī citviet!
  • Elita Zvejniece - palīdz Ukrainas valstspiederīgajiem Latvijā apgūt latviešu valodu, kā arī sniedza emocionālu un praktisku atbalstu dodas ciemos pie vientuļiem senioriem Rīgas slimnīcās un pavada laiku ar viņiem. Viņas darbs ne tikai palīdz integrēt bēgļus sabiedrībā, bet arī atvieglo sieviešu dzīvi patversmē, sniedzot viņām gan garīgu, gan materiālu atbalstu.

Gada NVO 2023

  • Radošā apvienība jauniešiem TREPES – apvienības brīvprātīgie sniedz atbalstu dažādām sabiedrības grupām - bērniem un jauniešiem, senioriem, cilvēkiem bez noteiktas dzīves vietas, audžuģimenēm, ļaudīm ar mentālām problēmām, vientuļiem ļaudīm, dzīvnieku aizsardzības biedrībām. TREPES integrē brīvprātīgos, piedāvājot viņiem plašas iespējas iesaistīties un attīstīties. Viņu pieeja ir atvērta un iekļaujoša, kas ļauj ikvienam atrast savu vietu un veicināt uzlabot savas prasmes. TREPES aktīvi popularizē brīvprātīgo darbu, izmantojot dažādus kanālus un rīkojot pasākumus, kas parāda brīvprātīgo darba nozīmi un ietekmi. TREPES gada laikā ir iesaistījuši 187 brīvprātīgos, 58 no tiem pastāvīgi darbojas biedrībā, kopumā nostrādājot 15,289 stundas dažādās integrācijas, iekļaušanas un izglītības aktivitātēs.
  • Biedrība “Bona fide Latvia” – spērusi svarīgus soļus bijušo ieslodzīto, īpaši jauniešu, reintegrācijā sabiedrībā, piedāvājot mentoru programmas, un atbalstu Centrālcietumā, Iļģuciema cietumā, Cēsu audzināšanas iestādē notiesātajiem. Viņu darbs ir būtisks, lai mazinātu recidīvu un palīdzētu notiesātajiem atgūt savu vietu sabiedrībā. Organizācija ir izveidojusi efektīvu brīvprātīgo atlases un apmācību sistēmu, sniedzot zināšanas par cieņpilnu komunikāciju, konfliktu risināšanu un dažādā pieņemšanu, kā arī piesaistot finansējumu brīvprātīgā darba veicināšanai. Biedrība nodrošina brīvprātīgajiem iespēju attīstīt savas prasmes un piedalīties starptautiskos semināros un pieredzes apmaiņas grupās, sekmējot viņu personisko un profesionālo izaugsmi. 

Izvirzīt godināšanai “Gada brīvprātīgais 2023” brīvprātīgā darba veicējus vai organizētājus varēja jebkurš Latvijas iedzīvotājs, nevalstiskā organizācija, valsts vai pašvaldību iestāde. Godināšanas nolikums pieejams portālā www.brivpratigie.lv.

Brīvprātīgo godināšanas mērķis ir pateikties tiem iedzīvotājiem un organizācijām, kas savu laiku ziedo brīvprātīgajam darbam sabiedrības labā, veicinot iedzīvotāju un organizāciju interesi un iesaisti brīvprātībā.

Godināšanu rīko Nodarbinātības valsts aģentūra sadarbībā ar Labklājības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Sabiedrības integrācijas fondu, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Latvijas Jaunatnes padomi, Daugavpils pilsētas Jaunatnes lietu un sporta pārvaldi, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādi “Sabiedriskais centrs”, Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centru, Valmieras novada fondu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI