DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. novembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: efektīva sodu politika nav iespējama bez soda izpildes organizācijas

FOTO: Dāvis Doršs, Valsts prezidenta kanceleja

27. novembrī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs iepazinās ar Rīgas Centrālcietuma apstākļiem un Ieslodzījuma vietu pārvaldes (turpmāk – Pārvalde) darbību šajā ieslodzījuma vietā.

Apmeklējuma laikā Valsts prezidents tikās ar Pārvaldes priekšnieku Dmitriju Kaļinu un Rīgas Centrālcietuma priekšnieku Raivi Runci, kuri sniedza ieskatu Centrālcietuma darbībā. Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi par ieslodzīto resocializāciju, nepieciešamību pēc atbilstoša atalgojuma Pārvaldes darbiniekiem un lielo vakanču skaitu Pārvaldē.

“Šodien iepazīstoties ar darba apstākļiem un darba specifiku Rīgas Centrālcietumā, ir pamatotas bažas par lielo vakanču skaitu Ieslodzījuma vietu pārvaldē. Vienlaikus novērtēju Pārvaldes izvirzīto attīstības vīziju – laikmetīgi cietumi drošākai sabiedrībai. Pārvalde īsteno divas visas sabiedrības drošībai ļoti būtiskas misijas – sodu izpildi un personas sagatavošanu atbildīgai un aktīvai līdzdalībai sabiedrībā pēc soda izpildes. Efektīva sodu politika nav iespējama bez soda izpildes organizācijas. Šim uzstādījumam ir nepieciešami izglītoti un motivēti darbinieki, atbilstoša infrastruktūra, bet tāpat arī sabiedrības iesaiste kā brīvprātīgā atbalsta sniedzējiem vai sociālajiem uzņēmējiem. Pateicos Pārvaldes darbiniekiem, bet tāpat arī sabiedrības pārstāvjiem, kas iesaistās. Sodu izpildes virsmērķis ir sabiedrības drošība,” pēc apmeklējuma uzsvēra Valsts prezidents E. Rinkēvičs.

Lai iepazītu Pārvaldes darbinieku darba ikdienu, Valsts prezidents apmeklēja Centrālcietuma Dežūrdaļu, Uzņemšanas nodaļu un uzrauga posteni. Savukārt, lai gūtu priekšstatu par ieslodzīto dzīvošanas apstākļiem Valsts prezidents apmeklēja Īslaicīgās brīvības atņemšanas korpusu un 4. korpusu, kur aplūkoja ieslodzīto kameras, sporta zāli, bibliotēku, kā arī citas cietuma telpas, kas ir nozīmīga ieslodzīto ikdienas sastāvdaļa. Vizītes laikā Valsts prezidentam bija iespēja novērtēt ieslodzīto darba un izglītības iespējas Rīgas Centrālcietumā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI