DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. novembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: E-pakalpojumi

Vairāk nekā 70% iedzīvotāju nezina, kā atšķirt licencētās azartspēļu vietnes no nelicencētajām

Salīdzinot ar pērno gadu, nav mainījies to iedzīvotāju skaits, kas nezina, ka internetā ir pieejamas gan Latvijā licencētas, gan nelicencētas azartspēles, liecina sabiedriskās domas aptauja, ko šogad septembrī veica Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS. Gan šogad, gan pērn tādi ir 45% aptaujāto. Tikpat daudz, 45% respondentu, zina, ka Latvijā ir pieejamas nelicencētās interaktīvās azartspēles. Pērn to zināja 44% aptaujāto. 

Vienlaikus pārliecinošs vairākums respondentu, 72% šogad un 71% pērn, atzīst, ka neprastu internetā atšķirt licencētas azartspēļu organizēšanas vietnes no tādām, kas Latvijā nav licencētas. 

"Jau otro gadu aptaujas nemainīgi rāda, ka Latvijā patērētājiem trūkst informācijas par legālām un līdz ar to drošām interaktīvajām azartspēļu vietnēm. Cilvēki atzīst, ka neprastu atšķirt legālās vietnes no tādām, kuras nav saņēmušas licenci Latvijā un līdz ar to nedz ievēro Latvijas normatīvo aktu regulējumu attiecībā uz azartspēlēm (tai skaitā, nenodrošina atbildīgas spēles rīkus, tajās nedarbojas pašatteikušos personu reģistrs), nedz maksā nodokļus valsts budžetā. Lielu lomu tajā, ka sabiedrībai nav pietiekamas informācijas, spēlē absolūtais reklāmas liegums, kas ir ieviests Latvijā attiecībā uz licencēto azartspēļu nozari,” uzsver LIAB biedrs, Entain (Optibet) operacionālais direktors Dainis Niedra. 

“Latvija ir gandrīz vienīgā valsts Eiropā ar šādu liegumu, kas nozīmē, ka spēlētājiem arī nav pietiekamas informācijas par to, kādas vietnes ir Latvijā licencētās un kādas nav. Nelegālie operatori izmanto situāciju, reklamējot savus pakalpojumus, jo uz viņiem reklāmas liegums neattiecas, to viņi neievēro tāpat, kā visus citus ierobežojumus un prasības. Rezultātā apdraudēti ir paši spēlētāji, kuriem palielinās risks nonākt nedrošā, nelegālo vietņu spēles vidē, kurā nedarbojas nekādi prevencijas rīki un ierobežojumi," norāda Niedra. 

SKDS aptaujas dati tika prezentēti seminārā “Pašatteikušos personu reģistra darbība un sabiedrības zināšanas par spēli”, kas notika Eiropas Azartspēļu un likmju asociācijas (EGBA) rīkotās ikgadējās Eiropas drošākas spēles nedēļas ietvaros. Semināru rīkoja Latvijas interaktīvo azartspēļu biedrība (LIAB).

Eiropas drošākas spēles nedēļa šogad notiek no 13. līdz 19. novembrim. Vairāk informācijas par to šeit: https://liab.lv/nozares-jaunumi/no-13-19-novembrim-eiropa-norisinasies-drosakas-speles-nedela/.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI