DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide
1
1

Izstāde “Ķirbjaugi un paprika 2023” Dabas muzejā

FOTO: Publicitātes foto

Oktobra beigās Latvijas Nacionālais dabas muzejs aicina uz gadskārtējo rudens ražas izstādi “Ķirbjaugi un paprika 2023”, kas tapusi sadarbībā ar Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu klubu “Tomāts”. No 25. līdz 29. oktobrim izstādes apmeklētāji varēs gūt ieskatu daudzveidīgajā ķirbjaugu un paprikas pasaulē, iepazīt selekcijas jaunumus, kā arī uzzināt par dažādām garšas un ārstnieciskajām īpašībām.

Sezonas noslēguma dārzkopības izstādē būs apskatāms plašs ķirbju šķirņu klāsts – gan iecienītas un gadu gaitā jau pārbaudītas, gan jaunas rudens lielogu šķirnes. To vidū būs gan ēdamie, gan dekoratīvie ķirbji, gan arī dažādi citi ķirbjaugi – kabači, cukini, patisoni, arbūzi, melotrijas jeb peļu arbūzi, tladiantas jeb sarkanie gurķi un momordikas jeb balzāmbumbieri. Īpaša vieta izstādē atvēlēta krāšņajai un bagātīgajai šī gada piparu ražai – būs gan saldā paprika, gan aso piparu šķirnes.

Izstāde, kā ierasts, aicinās pievērst uzmanību ne tikai ķirbjaugu un piparu krāsai, formai, izmēram un garšas niansēm, bet arī bioloģiskajai vērtībai. Gan ķirbji, gan pipari ir svarīgs vitamīnu un dzelzs avots. Izstādes laikā speciālisti konsultēs par ķirbjaugu un piparu audzēšanu, kā arī to lietošanu uzturā un veselības veicināšanā.

Šogad izstādē piedalīsies Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu kluba „Tomāts” ilggadējās kolekcionāres: Elga Bražūne un Saiva Pekuse no dārzniecības „Neslinko”, Valentīna Cuznetova, Sarma Žarčinska, Darja Jureviča, Ludmila Kodzasova un Maija Čerjaka. Būs iespēja iegādāties ķirbju sēklas, kas reģistrētas VAAD reģistrā. 

Aicinām padarīt savu izstādes apmeklējumu ērtāku, iegādājoties biļetes lietotnē Mobilly. Plašāka informācija tīmekļa vietnē www.dabasmuzejs.gov.lv.

Izstādes darbalaiks:

T. (25.10.) 11.00–17.00

C. (26.10.) 10.00–19.00

P. (27.10.) 10.00–17.00

S. (28.10.) 11.00–17.00

Sv. (29.10.) 11.00–17.00

Laipni gaidīti Latvijas Nacionālajā dabas muzejā – Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 4! 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI