DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Sagaidiet latgaliešus Āgenskalnā!

Jau kļavu lapas sārtojas un atkal “Latgalīši Reigā brauc!”. Tas ir otrais pasākums Rīgā – šoreiz Āgenskalna tirgū, ko rīko Latgales plānošanas reģions kopā ar Latgales tematiskajiem ciemiem.

Aicinām visus uz Latgaliešu tirgu, lustīgu atmosfēru un lauku gardumiem, 21. oktobrī no pl. 10.00 līdz pl. 17.00.

  • Visai ģimenei būs iespēja radoši līdzdarboties un vērot Latgales amatnieku meistarklases – ar podniekiem Olgu un Valdi Pauliņiem, keramiķi Raivo Andersonu, skalu grozu pīšanu ar Andri Kačkānu – kurpnieka amata meistaru, uzņēmumam “Kristāla kurpīte” saimnieku, koka spēles un citi koka darbi ar kokamatnieku Jāni Spuriņu, stikla dekoru – mini vitrāžu izgatavošana ar stikla mākslinieci Elvīru Škutāni.
  • Visas dienas garumā latgaliešu mūzika un rudens zaļumballe ar kapelu “Augusti”, “Līvenhofas muzikantiem” un muzikālo ģimeni Daigu un Oļegu Koļesničenko. Visas lustes vadīs šarmantais latgalietis – Oskars Bērziņš.
  • Tradicionālie konkursi ar balvām no Latgales amatniekiem. Latgaliešu valodas ātrie kursi, sadziedāšanās un sirsnīgas sarunas. Amatnieku darinājumi un mājražotāju gardumi, latgaliešu grāmatas, mūzikas ieraksti, suvenīri.
  • Darbosies latgaļu virtuve ar gardām putrām un citiem labumiem no zemnieku saimniecības “Kotiņi” pašu saražotās produkcijas, “Latgolys golds” ar mūsu špeka veiru Andri piedāvās nogaršot īstus kūpinājumus no latgaļu melnās pirtiņas un ”Mūsu pankūkas” no Rēzeknes ir jānoprovē katram.

Gaidīsim visus Āgenskalna tirgū, viesmīlīgā gaisotnē kā Latgalē!

Pasākums tiek rīkots pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam  projekta LVIII‑064  “Latgales tradicionālās amatniecības stirprināšana”, Crafts 2.0 ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI