DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Rīgā norisināsies LDz civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas kompleksās mācības

Š.g. 12.oktobrī plkst. 10.00 VAS „Latvijas dzelzceļš” Šķirotavas dzelzceļa stacijas teritorijā rīkos civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas kompleksās mācības ar apdraudējuma imitāciju, personāla un tehnikas iesaistīšanu. Mācību laikā operatīvo dienestu transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, tādēļ apkārtnes iedzīvotāji ir aicināti nesatraukties un izturēties ar sapratni, ja stacijas teritorijā notiekošās darbības būs neierastas. Mācību laikā notiks tikai apdraudējuma imitācija.

Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas komplekso mācību mērķis ir pārbaudīt iesaistīto dalībnieku gatavību koordinētai rīcībai, veicot katastrofu seku likvidēšanas darbus, un nostiprināt sadarbību katastrofu pārvaldīšanā uz publiskā dzelzceļa infrastruktūras, lai novērstu iespējamos draudus iedzīvotājiem, kā arī videi un īpašumiem.

Šo mācību scenārijs paredz, ka Šķirotavas dzelzceļa stacijā cisternai rodas plaisas un pa tām izplūst šķidrums ar asu smaku. VAS „Latvijas dzelzceļš” darbinieki kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsējiem glābējiem veiks imitētās noplūdes ierobežošanu un likvidēšanu, kā arī cilvēku evakuāciju no bīstamās zonas.

Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas kompleksajās mācībās piedalīsies VAS “Latvijas dzelzceļš”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, SIA “LDZ CARGO”, SIA “LDZ apsardze”, Valsts vides dienesta, Zemessardzes 1.Rīgas brigādes, Rīgas pašvaldības Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes, kā arī Valsts un pašvaldības policijas pārstāvji. 

Mācību rīkotāji aicina iedzīvotājus neuztraukties, ja redzama operatīvā transporta kustība un ugunsdzēsēju glābēju darbs Šķirotavas stacijas teritorijā!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI