DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
1
1

Valsts prezidents kā “Hospiss LV” brīvprātīgais apmeklē Austrumu slimnīcas Paliatīvās aprūpes nodaļu

FOTO: Publicitātes foto

Latvijas Republikas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs vakar piedalījās nodibinājuma “HospissLV” rīkotajā labdarības akcijā “Svētku galds”, apmeklējot un cienājot Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) stacionāra “Biķernieki” Paliatīvās aprūpes nodaļas pacientus.

14. oktobris tiek atzīmēts kā Pasaules hospisa un paliatīvās aprūpes diena, tāpēc labdarības organizācija “Hospiss LV”, kuras mērķis ir nediskriminējošas attieksmes veidošana pret mirstoša cilvēka vajadzībām, aicināja Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču pievienoties nodibinājuma labdarības akcijai “Svētku galds”, kad brīvprātīgie reizi nedēļā dodas pie paliatīvo nodaļu pacietiem, lai iepriecinātu gan ar gardu cienastu, kas atšķiras no ierastā slimnīcu ēdiena, gan klātbūtni – uzklausot un parunājoties. Iespējams, dažiem pacientiem tas var būt pēdējais    prieka mirklis vai pēdējā maltīte  viņa dzīvē.

Prezidents šodien pievienojās “Hospiss LV” pieredzējušajiem brīvprātīgajiem – Lienītei Ansonei, Vivitai Grasei, Sandrai  Ventai – Austrumu slimnīcas stacionāra “Biķernieki” Paliatīvās aprūpes nodaļā, kurā ārstē un aprūpē vidēji 1000 pacientu gadā. Vairākums no šiem pacientiem sirgst ar progresējošām onkoloģiskām saslimšanām, kas radikāli vairs nav ārstējamas.

Pēc sarunas ar stacionāra “Biķernieki” galveno ārstu Juri Nikolajenko, Paliatīvās aprūpes nodaļas vadītāju Vilni Sosāru, ārsti Līgu Keišu-Ķirsi, nodibinājuma “Hospiss LV” dibinātājām Ilzi Zosuli un Ilzi Neimani-Nešporu par  hospisa un paliatīvās aprūpes situāciju Latvijā, Valsts prezidents devās pie pacientiem, sirsnīgi aprunājās un cienāja ar saldējumu, kas, kā liecina brīvprātīgo novērojumi, neatkarīgi no laikapstākļiem ir pacientu iecienīts.

“Valsts prezidenta iesaiste mūsu brīvprātīgajiem nozīmē gan atbalstu, gan atzīšanu un novērtējumu. Brīvprātīgie nesavtīgi velta savu laiku un enerģiju pacientiem, tāpēc valsts augstākās amatpersonas klātbūtne dod atkal jaunu spēku turpināt palīdzēt,” atzīst  “Hospiss LV” valdes locekle Ilze Zosule, sakot paldies arī Austrumu slimnīcas stacionāra “Biķernieki” Paliatīvās aprūpes nodaļas kolektīvam, kas “nekad nav ierobežojis vai iebildis brīvprātīgo klātbūtnei nodaļā, lai arī pēc cienāšanās ar gardumiem pacientu gultās paliek drupačas, saldējuma un kafijas pleķīši. Visi kopā saprotam, ka kādam no pacientiem tas var būt pēdējais saldējums dzīvē, un smaidām, ko saņemam pretī, ir daudz lielāka nozīme.”

Pacienti gardumus, ko bija sarūpējusi Liene Zemīte un restorāns “Lapsas māja”, baudīja arfas mūzikas pavadībā, jo, atzīmējot Pasaules hospisa un paliatīvās aprūpes dienu, “Svētku galdam” pievienojās arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķi, arfiste Ieva Šablovska un flautiste Anete Toča, sniedzot koncertu slimnīcas gaitenī, lai profesionālu mūziķu uzstāšanos var baudīt arī tie, kuri uz koncertiem vairs netiek.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI