DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeimas Eiropas lietu komisiju turpmāk vadīs Edmunds Cepurītis

FOTO: Reinis Inkēns, Saeima

Saeimas Eiropas lietu komisiju turpmāk vadīs Edmunds Cepurītis, trešdien, 27.septembrī, sēdē lēma komisijas deputāti. 

“Eiropas lietu komisija var veicināt gan izpratni par Eiropas līmeņa lēmumu nozīmi Latvijas iedzīvotājiem un Latvijai kopumā, gan izpratni par lēmumu pieņemšanas procesu,” izceļot prioritātes komisijas priekšsēdētāja amatā, sacīja E.Cepurītis. Tāpat E.Cepurītis akcentēja nepieciešamību informēt sabiedrību par iespējām pārstāvēt savas intereses un uzsvēra pilsoniskās sabiedrības lomu lēmumu pieņemšanas procesā. 

Komisijas priekšsēdētāja biedra amata pienākumus turpinās pildīt Uģis Rotbergs. Par komisijas sekretāru šodien ievēlēts Kristaps Krištopans. 

Jauns komisijas priekšsēdētājs ievēlēts, jo līdzšinējais komisijas vadītājs Andris Sprūds uz ministra pienākumu pildīšanas laiku nolicis 14.Saeimas deputāta mandātu. Savukārt līdzšinējais komisijas sekretārs Rihards Kols atkāpās no amata. 

Eiropas lietu komisija apstiprina Latvijas nostājas jeb nacionālās pozīcijas par Eiropas Savienības ministru padomēs izskatāmajiem jautājumiem. 

Ministram, kurš pārstāv Latviju attiecīgās nozares Eiropas Savienības ministru padomē, ir pienākums iepazīstināt komisiju ar Latvijas valdības nostāju visos nozīmīgajos lēmumos attiecībā uz likumdošanu un stratēģiskajiem jautājumiem. Ministrs saņem parlamenta mandātu paust Latvijas viedokli Eiropas Savienības ministru padomes sanāksmē tikai pēc tam, kad pozīcija ir saskaņota ar Saeimas Eiropas lietu komisiju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI