DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. septembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Uzņēmumus aicina pieteikt savus sasniegumus Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvai 2023 

Latvijas Banka un Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome aicina uzņēmumus līdz 2023. gada 10. novembrim pieteikt savus sasniegumus ilgtspējīgas pārvaldības jomā Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvai 2023, kas izveidota, lai stiprinātu Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksa un ilgtspējības principu praktisku ieviešanu Latvijas uzņēmumos, veicinot uzņēmumu darbības efektivitāti un ilgtermiņa vērtības pieaugumu, kā arī sniegtu publisku pozitīvu novērtējumu labās prakses piemēriem.  

Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvas pasniegšana notiks 2023. gada 6. decembrī Latvijas Bankā.  

Latvijas Bankas padomes locekle, Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes vadītājas vietniece Kristīne Černaja-Mežmale uzsver: "Ilgtspējība nav sauklis. Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balva iedibināta, lai izceltu un godinātu Latvijas uzņēmumus, kuri labas pārvaldības principus līdztekus rūpēm par vidi un ilgtspējīgu izaugsmi spējuši ieviest uzņēmuma stratēģijā, procesos, risku pārvaldībā, produktos un uzņēmuma kultūrā."    

Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta Komerctiesību nodaļas vadītāja, Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes vadītājas vietniece Baiba Lielkalne akcentē: "Laba korporatīvā pārvaldība ir mūsu visu nepieciešamība un ceļš uz sabiedrības labklājību un ilgtspējīgu izaugsmi. Tāpēc kopīgiem spēkiem par to ir jāgādā, jo mums ir nepieciešami spēcīgi līderi un celmlauži, kuri nepagurstoši turpina atgādināt par labas pārvaldības nozīmīgumu, tur mūs uz labas pārvaldības ceļa un virza izcilas pārvaldības virzienā." 

Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balva 2023 tiks piešķirta četrās nominācijās: 

  • "Dažādība un vienlīdzīgas iespējas" – uzņēmums, kurā ievēro dažādības principus, piemēram, savstarpēji papildinošu kompetenci, izglītību, darba pieredzi, kā arī nodrošina vienlīdzīgas iespējas uzņēmuma ieinteresētajām pusēm (stakeholders);  
  • "Padomes stratēģiskā iesaiste" – uzņēmums, kura padome veic aktīvu stratēģisku iesaisti uzņēmuma darbībā, izvirzot uzņēmuma mērķus un nodrošinot stratēģisko mērķu vadību;  
  • "Iesaistīto pušu vadības praktiķis" – uzņēmums, kurš ir definējis savas ieinteresētās puses, piemēram, īpašniekus, darbiniekus, piegādātājus u. c., izpratis to vajadzības un nodrošinājis aktīvu komunikāciju un kvalitatīvu sadarbību ar tām; 
  • "Atbildīga sadarbība ar partneriem" – uzņēmums, kurš atbildīgi izvērtē sadarbību ar partneriem un nodrošina ilgtspējīgu piegādes ķēdes vadību.

Pretendēt uz balvu iespējams, uzņēmumiem pašiem iesniedzot pieteikumu un iepazīstinot ar sasniegumiem ilgtspējīgas pārvaldības jomā. Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome ir tiesīga izvirzīt dalībnieku Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvas 2023 saņemšanai. Lai pieteiktos, jāiesniedz pieteikums atbilstoši balvas nolikumam; to var iesniegt latviešu vai angļu valodā. 

Ar Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvas 2023 nolikumu var iepazīties un pieteikumu balvai iespējams iesniegt šeit: https://balva.bank.lv/. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties, rakstot uz e-pasta adresi girts.dubkevics@bank.lv. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI