DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. septembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

2023. gada 11. septembris uz valsts robežas un valsts iekšienē 

Pirmdien, 11. septembrī Valsts robežsardzes amatpersonas novērsušas 103 cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas – Baltkrievijas valsts robežu, kopumā šogad no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 7959 cilvēki.  

Humānu apsvērumu dēļ aizvadītajā diennaktī valsts robežas šķērsošana nav liegta septiņiem cilvēkam, kopumā šogad humānu apsvērumu dēļ uzņemti 325 cilvēki. 

Uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 60 likumpārkāpējus. 

Uz ārējām robežām konstatēti 35 robežpārkāpēji, tajā skaitā: 

  • Ieceļošana Latvijā liegta deviņiem ārzemniekiem

Terehovas, Vientuļu, Pāternieku un Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Krievijas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, kā arī vienam Moldovas, vienam Uzbekistānas un vienam Kolumbijas pilsonim, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi. Vēl trīs Ukrainas un diviem Krievijas pilsoņiem ieceļošana Latvijā liegta drošības apsvērumu dēļ. Personas atgrieztas uz izceļošanas valstīm. 

  • Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti pieciem ārzemniekiem

Pāternieku un Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā konstatēti divi Uzbekistānas, viens Baltkrievijas, viens Lielbritānijas un  viens Tadžikistānas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (pārsniegts bezvīzu režīma noteiktais uzturēšanās laiks, nav derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas) Šengenas zonas valstīs. Personas sauktas pie administratīvās atbildības. 

  • Izceļošana no valsts liegta trīs Latvijas pilsoņiem

Pāternieku robežkontroles punktā konstatēts viens no Latvijas izceļojošs Latvijas pilsonis, kuram nebija derīga ceļošanas dokumenta, savukārt  Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens uz Antāliju un viens uz Dublinu izceļojoši Latvijas pilsoņi, kuriem nebija derīgu ceļošanas dokumentu (dokumenti nederīgi uzvārdu maiņas dēļ). Personām liegta izceļošana no valsts. 

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti trīs personām – vienam Igaunijas, vienam Uzbekistānas un vienam Šrilankas pilsonim. 

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu 22 personām – deviņiem Baltkrievijas, trīs Latvijas, diviem Moldovas, diviem Tadžikistānas, vienam Latvijas, vienam Krievijas, vienam Gruzijas, vienam Izraēlas, vienam Ukrainas un vienam Uzbekistānas pilsonim. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI