DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. septembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Inga Bērziņa: stipra veselības aprūpes sistēma – mūsu kopīgais mērķis

“Stipra veselības aprūpes sistēma ir mūsu visu kopīgajās interesēs. Ir nepieciešamas vairākas sistēmiskas izmaiņas, lai nodrošinātu iespēju pacientiem savlaicīgi saņemt nepieciešamo speciālistu palīdzību,” trešdien, 6.septembrī, sacīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Inga Bērziņa. Komisija sēdē lēma aicināt Veselības ministriju sagatavot redzējumu par uzlabojumiem veselības aprūpes sistēmā, tostarp saistībā ar pacientu plūsmas novirzīšanu.

Deputāti sēdē kopā ar ministrijas, Veselības inspekcijas un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvjiem pārrunāja situāciju neatliekamās palīdzības sniegšanā bērnu veselības aprūpē.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvji klātesošos informēja, ka šī gada pirmajos astoņos mēnešos slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļā palīdzību saņēmuši gandrīz 42 tūkstoši bērnu. Deputāti tika iepazīstināti ar to, kā tiek izvērtēts, kuri pacienti medicīnisko palīdzību saņems ātrāk, un slimnīcas pārstāvji atzīmēja, ka 97 procenti pacientu ir tikuši apskatīti atbilstoši izvirzītajiem laika standartiem.

Klātesošie norādīja, ka daļai bērnu, kas vēršas pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības, tā nav nepieciešama, un viņu veselības jautājumus būtu iespējams risināt ģimenes ārsta praksē, neaizņemot rindu neatliekamās palīdzības nodaļā. Deputāti akcentēja vecāku līdzatbildību, izvērtējot nepieciešamību vērsties pēc neatliekamās palīdzības, kā arī laikus vēršoties pēc palīdzības pie ģimenes ārsta. Tāpat uzsvērta tika nepieciešamība stiprināt sabiedrības veselības pratību.

Sēdē pārrunāti arī jautājumi saistībā ar medicīnas speciālistu brīvo vakanču skaitu, lielo noslodzi un izdegšanu, kā arī atšķirīgo pašvaldību atbalstu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI