DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. augustā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

VUGD priekšnieka vietnieka amata pienākumus sāk pildīt Ivars Nakurts

Publicitātes foto

No 2023. gada 1. augusta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieka amatā iecelts līdzšinējais VUGD Civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks pulkvedis Ivars Nakurts. Viņa pārziņā būs ugunsdrošības uzraudzības, civilās aizsardzības un prevencijas jomas.

“Jau šobrīd civilās aizsardzības, ugunsdrošības uzraudzības un prevencijas jomā norisinās darbs pie nozīmīgu stratēģiskās attīstības projektu īstenošanas, piemēram, vienotas ugunsdrošības un civilās aizsardzības platformas ieviešanas, šūnu apraides, uzraudzības procesu digitalizēšanas u.c. projektiem. Tādēļ mana kā šo jomu atbildīgās amatpersonas prioritāte ir sekmēt, lai projekti no ieceres kļūtu par realitāti, kas sniegs būtisku izaugsmi sabiedrības drošībai nozīmīgās jomās. Līdzās tam nepieciešams veicināt iedzīvotāju izpratni par katra atbildību un ietekmi uz kopējo sabiedrības drošības līmeni Latvijā. Drošība tas nav kaut kas tāds, ko nodrošina valsts vai pašvaldība. Drošība sākas no katra paša un viņa atbildīgas un pārdomātas rīcības ikdienā,” uzsver VUGD priekšnieka vietnieks I.Nakurts.

Jaunā VUGD priekšnieka vietnieka darbības prioritātes būs saistītas arī ar to, lai veicinātu sabiedrības iesaisti civilās aizsardzības aktivitāšu īstenošanā, kā arī veidotu sabiedrības drošības kultūru un attīstītu sagatavotību un pareizu rīcību dažādu apdraudējumu gadījumā. Nozīmīga darbības joma būs ciešākas sadarbības veicināšana ar pašvaldībām civilās aizsardzība un katastrofas pārvaldīšanas jomā, kā arī to kapacitātes stiprināšana. Ugunsdrošības uzraudzības darba efektivitāti sekmēs VUGD amatpersonu kompetences paaugstināšana un plānoto attīstības projektu ieviešana, kas ļaus ugunsdrošības uzraudzības procesu vēl vairāk balstīt uz risku analīzi un digitalizēt.

Ivars Nakurts ieguvis augstāko izglītību ķīmijā un darba aizsardzībā. Dienestu VUGD uzsāka 2004. gadā Civilās aizsardzības pārvaldē, bet no 2018. gada bija šīs pārvaldes priekšnieks. Viņam ir plašas zināšanas un pieredze starptautiskā jomā –dalība dažādos Eiropas Kopienas civilās aizsardzības mehānisma, NATO un ANO kursos un mācībās.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI