DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūlijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Ar Atveseļošanas fonda investīcijām stiprinās senioru un ekonomiski neaizsargāto iedzīvotāju digitālās prasmes

Īstenojot Atveseļošanas fonda investīciju projektu, līdz 2027.gadam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nodrošinās iespēju apgūt digitālo pakalpojumu lietošanas pamata prasmes vismaz 40 tūkstošiem iedzīvotāju, īpaši senioriem un ekonomiski neaizsargāto iedzīvotāju grupām.   

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks: “Diemžēl gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju joprojām trūkst digitālo pamatprasmju. Šodien spēja lietot tehnoloģijas un pieejamos digitālos rīkus ir dzīves kvalitātes jautājums. Tādēļ mūsu mērķis ir panākt, lai līdz 2027.gadam digitālās pamata prasmes būtu vismaz 70% no valsts iedzīvotājiem.” 

Arvien vairāk pieaug tādu pakalpojumu klāsts, kurus var saņemt tikai digitāli – kā komercpakalpojumi, tā arī dažādi sabiedriskie, komunālie pakalpojumi, kā arī sabiedrības līdzdalības iespējas u.c. Lai mazinātu risku, ka nozīmīgai sabiedrības daļai primāri nepieciešamie pakalpojumi ir pieejami ierobežotā apjomā vai nav pieejami vispār, projekta ietvaros ir paredzēts stiprināt digitālās pašapkalpošanās prasmes, lai tiem kam nepieciešams sniegtu atbalstu un iedrošinājumu ikdienas dzīves jautājumu risināšanu izmantojot digitālos rīkus, tādējādi uzlabojot pakalpojumu pieejamību un dzīves kvalitāti.  

Lai nodrošinātu, ka mērķis sasniedz tos iedzīvotājus, kuriem ir lielākā vajadzība, projekts tiks īstenots sadarbībā ar valstspilsētu vai novadu pašvaldībām un pašvaldību apvienībām. Paredzēts, ka VARAM, sadarbībā ar pašvaldībām, centralizēti izstrādās  mācību saturu un materiālus, īstenos pasniedzēju-mentoru mācības, izveidos monitoringa ietvaru, lai nomērītu sabiedrības digitālās pašapkalpošanās prasmes un sekotu līdzi paradumu maiņai. Savukārt pašvaldības organizēs mācības iedzīvotājam atbalstošā vidē, nodrošinot  pasniedzēja – mentora atbalstu, mācību telpas un aprīkojumu klātienes un attālinātām mācībām. Projekta kopējais Atveseļošanas fonda finansējums ir 9 042 000 eiro. Mācības sabiedrībai paredzēts piedāvāt no 2024.gada vidus līdz 2026.gadam (ieskaitot). Informācija par mācībām tiks izziņota VARAM un pašvaldību informācijas kanālos.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU