“Atbalstot līdzšinējā Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu vienotā sabiedriskajā medijā, lēmām ar vēstuli vērsties valdībā par atbilstoša finansējuma vajadzību jaunā medija pilnvērtīgai darbībai un attīstībai. Līdzšinējais sabiedrisko mediju finansēšanas modeļa princips ir jāmaina, un komisijas piedāvājums ir atbilstoši valsts budžeta iespējām to izstrādāt kā trīs gadu attīstības plānu, pakāpeniski palielinot finansējumu ne mazāk kā 0,12 procentu apmērā no iekšzemes kopprodukta,” pauda Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ieva Brante.
Deputāti šodien iepazinās ar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes darba grupas ziņojumu par Latvijas sabiedriskā medija finansēšanas modeļa maiņu un koncepciju par jaunā medija izveidošanas gaitu un laika grafiku. Apspriežot darba grupas piedāvājumu jauna modeļa ieviešanai, komisija vienojās uzdot Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei sadarbībā ar Kultūras ministriju kā par mediju nozari atbildīgo institūciju virzīt nepieciešamos tiesību aktu projektus apstiprināšanai Ministru kabinetā un Saeimā.
Atbilstošs finansējums ir ļoti būtisks veiksmīga un jēgpilna sabiedrisko mediju apvienošanai, un no tā izšķirsies Latvijas sabiedrisko mediju kā demokrātiskai valstij īpaši būtiskas institūcijas nākotne strauji mainīgajā un digitālajā mūsdienu pasaulē, deputātiem sacīja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Jānis Siksnis. Plānots, ka jaunais medijs darbu sāks 2025.gada janvārī.