DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes

Valsts prezidenta Egila Levita uzruna Nacionālās Aizsardzības akadēmijas jauno virsnieku izlaidumā

FOTO autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

Augsti godātais Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs!

Augsti godātais rektora kungs!

Latvijas armijas jaunie virsnieki!

Dāmas un kungi!

I

Mums ir brīva, neatkarīga Latvijas valsts – sava valsts, kas izaugusi no latviešu nācijas valstsgribas. Latvijas valsts, kuru mēs mīlam, kopā mēs veidojam lielu un stipru.

II

Par mūsu tautu, valsti un tās vērtībām sardzē stāv Latvijas armija, Latvijas Nacionālie bruņotie spēki. Drošības jomā Latvija pēdējos gados ir sasniegusi daudz. Mūsu armija strauji modernizējas un pilnveido savas kaujasspējas.

III

Jūs, jaunie virsnieki, šodien kļūstat par mūsu bruņoto spēku pilntiesīgu sastāvdaļu.

Pirmais lielais mērķis – leitnanta pakāpe – ir sasniegts.  Es jūs apsveicu un lepojos ar jums! Mēs visi lepojamies ar jums!

Pateicos jūsu vecākiem par jūsu audzināšanu un skološanu!

Pateicos akadēmijas mācībspēkiem par jums dotajām zināšanām un militārajām prasmēm, par jūsu rakstura un personības attīstību. Tieši akadēmija veido un stiprina audzēkņu morālo stāju, izkopj valstisku patriotismu.

Jums, jaunie virsnieki, būs gudri jāvada savi karavīri, jāpieņem atbildīgi lēmumi. Jūs būsiet paraugs arī tiem puišiem un meitenēm, kuri šogad brīvprātīgi iestājušies atjaunotajā Valsts aizsardzības dienestā.

IV

Godātie klātesošie!

Krievijas sāktais pilna mēroga karš Ukrainā joprojām turpinās. Eiropas valstis – arī Latvija – palielina savu aizsardzības bruņojumu un resursus. Vienlaikus Latvija mērķtiecīgi un apjomīgi palīdz Ukrainai tās taisnīgajā cīņā pret krievu agresoru.

No Ukrainas mēs daudz mācāmies: sabiedrības un armijas vienotību, izturību un ticību saviem spēkiem. Mēs nedrīkstam pierast pie kara, nogurt. Mēs visi apzināmies, ka ukraiņi cīnās arī par mums.

Bet Krieviju, tās vadītājus reiz tiesās par agresiju pret Ukrainu un pastrādātajiem kara noziegumiem.

Mēs būsim ar Ukrainu līdz uzvarai! Tāpat kā mūsu uzticamie sabiedrotie – NATO.

V

Latvija jau gandrīz 20 gadus ir NATO – tā ir pasaulē lielākā un modernākā militārās aizsardzības alianse. Mūsu karavīri aliansē tiek augsti novērtēti, ir pierādījuši sevi starptautiskajās misijās.

Tieši dalība NATO visvairāk ietekmē Latvijas bruņoto spēku izaugsmi. NATO standartu modernajā ietvarā noritēs arī jūsu darbs!

NATO sniedz Latvijai tik svarīgo drošības sajūtu. NATO klātbūtne Latvijā vēl pastiprināsies. 

Tomēr arī mums ir jābūt gan psiholoģiski, gan militāri gataviem savu valsti, savas valsts neatkarību un savu brīvību aizsargāt. Mūsu kopīgā motivācija ir Latvijas tautas un Latvijas valsts pastāvēšana cauri laikiem un cauri gadsimtiem.

VI

Godātie Nacionālās aizsardzības akadēmijas absolventi!

Latviešu nācija un Latvijas armija ir vienotas ticībā neatkarīgai un demokrātiskai Latvijas valstij. Sargājiet un lolojiet Latviju! Esiet uzticīgi Latvijai! Novēlu jums veiksmi turpmākajā dienestā!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI