DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: mums jāsniedz skaidrs vēstījums Ukrainai, ka drīz pēc kara beigām tā kļūs par NATO dalībvalsti

6. jūnijā Valsts prezidents Egils Levits piedalījās NATO Austrumu flanga (B9 – Bukarestes devītnieka) valstu vadītāju sanāksmē Bratislavā, kurā, gatavojoties gaidāmajam NATO samitam Viļņā, valstu līderi pārrunāja aktuālos drošības izaicinājumus reģionā un nepieciešamo rīcību politiska un praktiska atbalsta nodrošināšanai Ukrainai.

“Mums ir jāsniedz Ukrainai skaidrs vēstījums, ka drīz pēc kara beigām tā kļūs par NATO dalībvalsti.  Tikai pilnvērtīga Ukrainas pievienošanās aliansei nodrošinātu mieru Ukrainā un Eiropā,” uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits. 

E. Levits arī atzīmēja, ka ir svarīgi, lai NATO samitā Madridē pieņemtie lēmumi tiktu īstenoti dzīvē, un tas būtu skaidri redzams gan agresoram, gan arī NATO Austrumu flanga valstu sabiedrībai. Tie ietver tūlītējas aizsardzības nodrošināšanu iebrukuma gadījumā, NATO paplašināto kaujas grupu palielināšanu līdz brigādes līmenim, kā arī gaisa un raķešu aizsardzības stiprināšanu.

Valsts prezidents norādīja, ka NATO dalībvalstīm ir pienākums darīt visu iespējamo, lai sevi aizsargātu. Tāpat dalībvalstīm jāturpina palīdzēt Ukrainai uzvarēt šajā karā un tās bruņotajiem spēkiem kļūt savietojamākiem ar NATO. “NATO dalībvalstis turpinās militāro palīdzību Ukrainai pastiprinātā veidā, un tik ilgi, cik tas būs nepieciešams,” teica E. Levits.

Tāpat NATO Austruma flanga valstu vadītāji pārrunāja nepieciešamību izstrādāt Ukrainas atjaunošanas plānu jau drīzumā, lai tad, kad karš ir beidzies ar Ukrainas uzvaru, visiem ir zināmi darāmie darbi.

Sanāksmē valstu vadītāji kopīgā paziņojumā atkārtoti apliecināja NATO Austruma flanga valstu nelokāmo atbalstu Ukrainas neatkarībai, suverenitātei un teritoriālajai integritātei tās starptautiski atzītajās robežās.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU