DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

PMLP uzsākusi Eiropas Savienības fondu projektu, lai izveidotu ērtu uzturēšanās atļauju e-pakalpojumu

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk Pārvalde) kopā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru uzsākusi Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda projekta – “Vienotās migrācijas informācijas sistēmas programmatūras platformas modernizēšanas” 1. posma īstenošanu. 

Projekta galvenais mērķis ir izveidot trešo valstu valstpiederīgajiem, kā arī citiem interesentiem ērtu, modernu un viegli lietojamu uzturēšanās atļaujas e – pakalpojumu, kas ļaus dokumentus iesniegt attālināti. Tādejādi tiks taupīts klientu laiks, kā arī atvieglots dokumentu iesniegšanas process. Paredzēts, ka e-pakalpojuma ietvaros klienti varēs gan iesniegt dokumentus uzturēšanās atļauju pieprasīšanai, gan saņemt Pārvaldes pieņemtos lēmumus.

Bezmaksas e-pakalpojuma ieviešana ļaus klientiem iegūt augstvērtīgu pakalpojuma saņemšanas pieredzi, jo tas būs pieejams jebkurā vietā un laikā, kā arī vienkopus pārskatāmā veidā būs pieejami gan visi iesniegtie dokumenti, gan Pārvaldes pieņemtie lēmumi.

Projekta ietvaros paredzēts arī turpināt dokumentu digitalizācijas procesu attīstību, veicinot pāreju uz digitālu dokumentu apriti, kā arī ieviest informatīvo tālruni, kurā klientiem būs iespējams saņemt atbildes uz jautājumiem par migrāciju, uzturēšanās atļaujām, vīzām.

Projekta kopējais finansējums ir 1 600 000 eiro, no tā fonda finansējums ir 1 200 000 eiro, bet valsts budžeta līdzfinansējums –  400 000 eiro. Projekts ilgs līdz 2025.gada 30. jūnijam.

Projekta Nr. PMLP/PMIF/2023/1.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI