DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. aprīlī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Iedzīvotājus aicina pieteikties Zemessardzes izaicinājumam “Kājnieki 2023”

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Līdz 11. maijam Zemessardzes 35. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi aicina iedzīvotājus pieteikties Zemessardzes izaicinājumam – sacensībām “Kājnieki 2023”, kas šogad notiks 13. maijā Preiļu pilsētā.

Šis būs jau otrais gads, kad šāda veida sacensībās dalībniekiem ir iespēja izaicināt sevi un iejusties zemessarga lomā, gūstot kopēju ieskatu par zināšanām un prasmēm, kuras apgūst katrs zemessargs, lai krīzes situācijā aizsargātu gan savu ģimeni, gan Latviju.

Sacensību laikā komandām būs jāizpilda 10 teorētiski un praktiski uzdevumi, kas ir pietuvināti zemessarga reālajiem uzdevumiem dienestā. Uzdevumi ir veidoti daudzveidīgi un starp tiem ir paredzēta granātas mešana, šaušana ar pneimatisko ieroci, izdzīvošanas iemaņu pārbaude, militāro sakaru un orientēšanās jautājumi, kaujas fitnesa tests, šķēršļu pārvarēšana, nojumes būvēšana un citi uzdevumi, kurus ikdienā veic zemessargi.

Izaicinājumam var pieteikties visi interesenti no 18 gadu vecuma vai  no 16 gadu vecuma, ja startē vecāku vai trenera uzraudzībā. Komandas sastāvā obligāti ir jābūt četriem dalībniekiem. Priekšzināšanas par Zemessardzi dalībniekiem nav obligātas. Visi interesenti tiek aicināti pieteikties elektroniski – www.ej.uz/kajnieki2023.  Iepazīties ar sacensību nolikumu ir iespējams Preiļu novada pašvaldības mājaslapā.

Sacensību dienā, 13. maijā, no plkst. 8:30 līdz 17:00 laukumā pie Preiļu novada domes, Preiļu iedzīvotāji un pilsētas viesi tiek aicināti uz militārās tehnikas un ekipējuma izstādi, bet no plkst. 15:30 – apmeklēt Zemessardzes orķestra ansambļa un Preiļu novada muzikālo mākslas kolektīvu koncertu. Uzreiz pēc koncerta visiem interesentiem būs iespēja vērot Zemessardzes 35. kājnieku bataljona taktisko uzdevumu paraugdemonstrējumus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI