DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. martā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Brīvības pieminekļa un Rīgas brāļu kapu apsaimniekošanu līdz 2025. gada beigām deleģē Rīgas pieminekļu aģentūrai

Valdība 28. marta sēdē lēma atbalstīt Kultūras ministrijas iniciatīvu līdz 2025. gada 31. decembrim pagarināt Rīgas valstspilsētas pašvaldības aģentūrai “Rīgas pieminekļu aģentūra” deleģētā pienākuma - veikt Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu apsaimniekošanu - izpildes termiņu.

Atbilstoši likumdošanā noteiktajam Brīvības pieminekļa, tā aizsardzības zonas un Rīgas Brāļu kapu, to teritorijas un aizsardzības zonas saglabāšanu, uzturēšanu un atjaunošanu nodrošina Ministru kabineta noteikts Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu apsaimniekotājs. Ar Ministru kabineta 2021. gada 21. decembra rīkojumu Nr.976 “Par Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu apsaimniekotāja noteikšanu” noteikts, ka valsts pārvaldes uzdevums – Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu apsaimniekošana – ir deleģēts Rīgas pieminekļu aģentūrai.

Arī Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu padome iepriekš lēmusi atbalstīt Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu apsaimniekošanas deleģēšanu Rīgas pieminekļu aģentūrai, pagarinot šī valsts pārvaldes uzdevuma veikšanas termiņu. Padomes lēmums pieņemts balstoties faktā, ka Brīvības piemineklis un Rīgas Brāļu kapi un ar tiem saistītie apsaimniekošanas pasākumi ir unikāli un specifiski, līdz ar to ir svarīga apsaimniekotāja pieredze; šo Latvijas svētvietu apsaimniekotājam darbi un to organizēšana jāveic ar perspektīvu skatījumu.

Rīgas pieminekļu aģentūra ir izstrādājusi Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu apsaimniekošanas programmu 2022.-2025. gadam, kas tiks īstenota par likumā “Par valsts budžetu 2023. gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025. gadam” Brīvības pieminekļa un Rīgas brāļu kapu apsaimniekošanai paredzēto finansējumu 761 985 eiro šogad, 986 333 eiro 2024.gadā un 1 147 332 eiro 2025. gadā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU