DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. februārī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrs aicina visas EDSO dalībvalstis palielināt palīdzību Ukrainai

2023. gada 24. februārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs attālināti piedalījās Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) valstu ārlietu ministru sanāksmē Vīnē. 

“Tieši pirms gada Krievija sāka savu brutālo karu pret Ukrainu. Krievijas agresija, ko sekmēja Baltkrievija, ir satricinājusi drošības arhitektūru Eiropā. Mums ir jānostājas pret agresoru un tā starptautisko tiesību pārkāpumiem. Katrai suverēnai valstij ir tiesības izvēlēties savu ārpolitisko kursu. Tas attiecas uz Ukrainu, kā arī uz jebkuru citu valsti. Ukrainai ir tiesības aizstāvēties pret ārvalstu agresiju. Latvija godina visus ukraiņus, kuri gājuši bojā, aizstāvot savu dzimteni. Vienīgā atbildība par karu gulstas uz Krieviju. Krievija sāka šo karu, un Krievija viena pati var un tai ir nekavējoties jāizbeidz. Krievijai jāizved savi spēki no visas Ukrainas teritorijas,” savā uzrunā sacīja E. Rinkēvičs.

Ārlietu ministrs sanāksmē asi nosodīja apzinātus Krievijas uzbrukumus civiliedzīvotājiem un kritiskajai infrastruktūrai Ukrainā. “Pārāk daudz nevainīgu civiliedzīvotāju, tostarp bērni, ir nogalināti. Vairāk nekā 17 miljoni cilvēku ir bijuši spiesti pamest savas mājas vai pamest savu valsti,” akcentēja E. Rinkēvičs.

Latvijas ārlietu ministrs aicināja visas EDSO dalībvalstis palielināt palīdzību Ukrainai. “Kopš pirmās Krievijas iebrukuma Ukrainā dienas Latvija ir sniegusi tai visu iespējamo atbalstu. Latvija uzņem bēgļus no Ukrainas un turpinās sniegt Ukrainai humāno un aizsardzības palīdzību. EDSO ietvaros Latvija sniedz ieguldījumu Ukrainas atbalsta programmā. Mēs arī atbalstījām EDSO ekspertus, izmeklējot Krievijas cilvēktiesību pārkāpumus Ukrainā. Rezultāti skaidri pierādīja, ka Krievija Ukrainā ir pastrādājusi kara noziegumus un cilvēktiesību pārkāpumus. Krievija tiks saukta pie atbildības. Papildus neatlaidīgiem centieniem izmeklēt zvērīgos noziegumus, Latvija aicina izveidot īpašu starptautisku tribunālu, lai izskatītu agresijas noziegumu pret Ukrainu,” uzrunā sacīja E. Rinkēvičs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU