DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. februārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: E-pakalpojumi

Latvija paudusi atbalstu Ukrainas digitālo telpu integrācijai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šodien aprit gads kopš Krievijas pilna apmēra iebrukuma Ukrainā un mums ir morāls pienākums un vitāla interese cīnīties pret Krievijas imperiālismu jebkurā tā formā. Paldies visiem Latvijas iedzīvotājiem, kas ir snieguši palīdzību Ukrainas tautai, kā arī Latvijas uzņēmējiem, kuri turpina sniegt atbalstu Ukrainai kā humānās palīdzības veidā, tā arī digitālajā jomā. 

Latvija ir sniegusi visu iespējamo un pieejamo palīdzību dažādās jomās, gan organizējot datoru ziedojumus, gan arī paudusi atbalstu Ukrainas digitālo telpu integrācijai tādās jomās kā elektroniskais identifikācijas rīks, e-paraksts, kā arī digitālajās inovācijās u.c. jautājumos.   

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos Gatis Ozols: “Ukrainas sasniegumi digitālās pārvaldes un pakalpojumu jomā ir iespaidīgi. Neskatoties uz Krievijas radīto satricinājumu valstī, ukraiņi pat šādos apstākļos spēj palīdzēt saviem iedzīvotājiem un sniegt digitālos pakalpojumus augstā līmenī, nereti tieši valsts digitālie risinājumi ir bijusi iedzīvotāju vienīgā iespēja saglabāt saziņu ar valsti, saņemt atbalstu, vai būt pasargātiem.” 

Savukārt visā Latvijā uz vietas Ukrainas civiliedzīvotājiem atbalsts tiek sniegts arī Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru tīklos, palīdzot ar pakalpojumu pieteikšanu, piemēram, aizpildīt anketas iesniegšanas uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai, veic fizisko personu reģistrāciju, kā arī palīdz pieteikt sociālos pabalstus.

Lai nepieļautu kiberuzbrukuma riskus, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kā vienu no šī gada prioritārajiem pasākumiem ir noteikusi informācijas sistēmu kiberdrošības aizsardzību, kas nepieciešama, lai nodrošinātu tajās esošo privātpersonu datu un publiskās pārvaldes informācijas drošības pieaugumu. 

Latvija turpinās atbalstīt ar visiem iespējamiem līdzekļiem Ukrainu tik ilgi, cik būs nepieciešams, lai tā uzvarētu. Būsim sīksti, izturīgi un atbalstīsim Ukrainu līdz galam! 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI