DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. februārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Starptautiskā konferencē dalīsies pieredzē par sociālajām inovācijām

No 16. līdz 17.februārim Sabiedrības integrācijas fonds Rīgā rīkos starptautisku konferenci - Eiropas Savienības Nodarbinātības un sociālās inovācijas programmas projekta “Sociālo inovāciju kompetences centri – kapacitātes celšana ilgtspējīgai sabiedrībai” (BuiCaSuS) noslēguma konferenci. Projekta  mērķis ir izstrādāt priekšlikumus sociālo inovāciju atbalstam dalībvalstīs. Konferencē piedalīsies eksperti no Spānijas, Francijas, Zviedrijas, Itālijas, Portugāles, Latvijas un citām Eiropas valstīm, kā arī pārstāvji no Eiropas Komisijas.

Konferencē eksperti un tās dalībnieki iepazīsies ar projekta rezultātiem, dalīsies labajā praksē, kā palielināt sociālo inovāciju nozīmi, lai efektīvi un ātri risinātu sabiedrībai būtiskas problēmas šodienas izaicinošajā situācijā. Konferences laikā tiks identificēti arī galvenie šķēršļi, kas kavē sociālo inovāciju attīstību un meklēti labākie risinājumi to novēršanai un sociālo inovāciju vides atbalstam, stiprinot sociālo inovāciju kompetences centru izveides vai uzlabošanas iespējas gan BuiCaSuS projekta partneriem, gan citās Eiropas valstīs.

“Sociālās inovācijas ir būtisks instruments atbalsta sniegšanā dažādām sabiedrības grupām, un tas veicina jaunu, inovatīvu, mūsdienīgu atbalsta rīku izveidi, lai ikviens sabiedrības loceklis justos piederīgs un nozīmīgs, vienlaikus veicinot arī labklājīgākas, līdztiesīgākas un iekļaujošākas sabiedrības principus. Projekta ietvaros esam veikuši virkni soļu, kuru mērķis ir atbalstīt  organizāciju un citu iesaistīto dalībnieku attīstību un profesionalitāti sociālo inovāciju jomā, radot kvalitatīvu pamatu sociālās inovācijas kompetences centra funkcijas nodrošināšanai Latvijā. Esam arī pagodināti, ka varam Latvijā uzņemt šāda augsta līmeņa jomas ekspertus,” skaidro Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce. 

Konference norisināsies divas dienas, piedāvājot plašu aktivitāšu klāstu. Konferences ietvaros profesors Ecio Manzini (Ezio Manzini) no Itālijas, kas zināms kā sociālo inovāciju dizaina un ilgtspējas eksperts, stāstīs par sociālo inovāciju un pilsētvides plānošanas mijiedarbību, veicinot iedzīvotāju dzīves kvalitāti un vides pieejamību. Savukārt Liene Briede, Eiropas Inovāciju padomes valdes locekle un Zinātnes un inovāciju departamenta direktore Rīgas Tehniskajā universitātē, runās par sociālo inovāciju nozīmi, lai rastu risinājumus dažādiem globāliem izaicinājumiem.

Konferenci atklās Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Aliks, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce, pārstāvji no Eiropas Komisijas un projekta vadošajiem partneriem.

Sabiedrības integrācijas fonds projektu īsteno sadarbībā ar Spānijas Darba un sociālās ekonomikas ministriju, Spānijas Valsts sekretāru sociālo tiesību jautājumos, Zviedrijas Sociālo inovāciju forumu, Zviedrijas bezpeļņas organizāciju “Tiecies uz pārmaiņām” (no angļu valodas “Reach for Change”), Zviedrijas bezpeļņas organizāciju “Inkludera” un Francijas sociālās ekonomikas un sociālo inovāciju aģentūru “Avise”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU