DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. februārī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Transporta un loģistikas nozare ir ievērojamu pārmaiņu priekšā

9. februārī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar satiksmes ministru Jāni Vitenbergu. Valsts prezidents tikšanās laikā vērsa uzmanību uz Satiksmes ministrijas nopietno atbildību turpmākajos gados veicināt transporta un loģistikas nozares transformāciju. Pārmaiņas sagaidāmas gan tādēļ, ka nepieciešama oglekļa emisiju straujāka samazināšana, gan nozares uzņēmumu, tai skaitā valsts kapitālsabiedrību, biznesa modeļa maiņas dēļ.

E. Levits norādīja: “Mums jāveicina ražošanas attīstība, īpaši ostās, un mūsu uzņēmumiem kopumā veiksmīgāk jāieņem vieta Eiropas produktu vērtību ķēdēs, lai atbalstītu transporta un loģistikas nozares.”

Tāpēc īpaši svarīgs ir Rail Baltica projekts un tā ātrāka pabeigšana, kas veicinās Ziemeļu un Dienvidu ekonomiskā koridora attīstību Baltijas valstīs, uzsvēra Valsts prezidents. Projekts šobrīd ieguvis arī drošības dimensiju, tādēļ būtu steidzami jārisina jebkuri jautājumi, kas kavē projekta virzību.

Sarunā tika minēta arī nepieciešamība stiprināt nacionālās aviosabiedrības airBaltic pozīcijas Baltijas un Skandināvijas reģionā, jo tā dod mūsu ekonomikai stratēģisku priekšrocību.

Valsts prezidents ar J. Vitenbergu pārrunāja arī Latvijas kopējo dzelzceļa infrastruktūras attīstību, tai skaitā pasažieru pārvadājumus un jauno elektrovilcienu piegādes.

Sarunas laikā satiksmes ministrs pauda atbalstu nodomam par Klimata un enerģētikas komitejas veidošanu Ministru kabinetā, lai tiktu koordinēta klimata politika starp emisiju ietilpīgajām zemkopības un satiksmes nozarēm un Klimata un enerģētikas ministriju.

Nobeigumā tika apspriests Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāns un investīcijas, ko plānots novirzīt Rīgas un Pierīgas mobilitātes attīstībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU