DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. februārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: bez zinātnes un inovācijām nebūs iespējama ekonomikas transformācija

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar ekonomikas ministri Ilzi Indriksoni un pārrunāja, kā ekonomikas transformācijas ietvaros tiks veiksmīgāk attīstīta zinātnes pārnese uz ekonomiku un pārkvalifikācijas iespējas nākotnes tirgus vajadzībām. Tāpat tikšanās laikā tika runāts par īpaša likumdošanas ietvara izveidi inovāciju testēšanai, kas atbalstītu straujāku tehnoloģiju attīstību un ieviešanu.

Sarunā liela uzmanība tika pievērsta šobrīd vāji attīstītajai zinātnes pārneses ekosistēmai. Latvijā joprojām ir zemi ieguldījumi pētniecībā, attīstībā un inovācijās, īpaši privātajā sektorā. Valsts prezidents norādīja, ka būtu jāstiprina sadarbība starp zinātniekiem un uzņēmējiem un jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu. Ekonomikas ministre piekrita, ka šajā jomā ir daudz darāmā.

Valsts prezidents tikšanās laikā pievērsa uzmanību  Latvijas Jaunuzņēmumu asociācijas atklātajai vēstulei par nepietiekamo finansējumu nozares attīstībai, kas, viņaprāt, nav samērīgs ar jaunuzņēmumu piesaistītajām investīcijām un kopējo ieguldījumu valsts tēla veidošanā. Ekonomikas ministre apliecināja, ka šo jautājumu centīsies risināt budžeta sarunu ietvaros.

Tāpat Valsts prezidents un ekonomikas ministre pārrunāja cilvēku prasmju un nodarbinātības politiku. Tā ir sadrumstalota bez skaidra pārvaldības modeļa. Kritiskās demogrāfijas situācijas kontekstā tika apspriestas arī nākotnes tendences darba tirgū. Ekonomikas ministre apliecināja, ka vēlas stiprināt sadarbību ar Izglītības un zinātnes ministriju un Labklājības ministriju Cilvēkkapitāla attīstības padomē, lai risinātu visus aktuālos jautājumus. Tostarp tiktu domāts par cilvēku ar invaliditāti veiksmīgāku iekļaušanu darba tirgū. Šis jautājums nesen tika aktualizēts Valsts prezidenta sarunā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons”.

Valsts prezidenta un ministres iepriekšējā tikšanās reizē liela uzmanība tika pievērsta energoefektivitātes palielināšanai mājsaimniecībās. Ekonomikas ministre informēja, ka pēc Valsts prezidenta ieteikuma ir sagatavoti grozījumi likumprojektā, kas vienkāršos iedzīvotāju lēmumu pieņemšanu par mājokļu siltināšanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU