DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. janvārī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Faktiskā bezdarba līmenis decembrī bija 7,1 %, reģistrētais – 6,1 %

2022. gada decembrī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 7,1 %, un salīdzinājumā ar novembri tas ir pieaudzis par 0,2 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati.

Vīriešu bezdarba līmenis decembrī pieauga par 0,4 procentpunktiem līdz 7,8 %, taču sieviešu saglabājās nemainīgs – 6,4 %.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,1 %, un kopš novembra tas ir pieaudzis par 0,2 procentpunktiem. Salīdzinot ar 2021. gada decembri, faktiskā bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,3 procentpunktiem, reģistrētā – par 0,6 procentpunktiem.

2022. gada decembrī Latvijā bija 68,8 tūkstoši bezdarbnieku (31,2 tūkstoši sieviešu un 37,6 tūkstoši vīriešu), kas ir par 1,6 tūkstošiem vairāk nekā novembrī, bet tik pat, cik attiecīgajā periodā 2021. gadā. Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir palielinājies par 1,9 tūkstošiem, taču sieviešu samazinājies par 0,3 tūkstošiem.

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenim izmanto apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus.

Reģistrētā bezdarba līmenis pa mēnešiem – NVA tīmekļa vietne
CSP veikto mēneša novērtējumu metodoloģija pieejama oficiālā statistikas portāla aprakstošo metadatu sadaļā Nodarbinātība un bezdarbs
Tehniskais ziņojums par laikrindu koriģēšanu krīzes laikā
Sociālekonomiskie rādītāji Covid-19 ietekmē
pieejami oficiālās statistikas portālā

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU