DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. janvārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Valsts palīdzēs pašvaldībām nodrošināt lielāku atlīdzību aprūpētājiem

Arī šogad ir noteikts valsts atbalsts pašvaldībām ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu izdevumu segšanai. Tas ietver aprūpētāju atalgojuma paaugstināšanu vai jau noteiktās atlīdzības līmeņa saglabāšanu.

To paredz Ministru kabineta noteikumi "Noteikumi par valsts atbalstu pašvaldībām atlīdzības palielināšanai aprūpētājiem ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās", kas otrdien, 17. janvārī, pieņemti valdības sēdē.

Noteikumu mērķis ir nodrošināt, ka valsts atbalstu saņem tās pašvaldības, kas savās dibinātajās ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās (SAC) vai  SAC, no kuras pērk pakalpojumu, cenas ietvaros, nodrošina aprūpētāju un vecāko aprūpētāju mēnešalgu, kas pārsniedz minimālo mēnešalgu. Tas ļautu novērst risku, ka aprūpētāju trūkuma dēļ, netiek apmierināta  SAC dzīvojošo personu pamatvajadzība pēc aprūpes.

Noteikts, ka pašvaldības valsts atbalstu varēs saņemt, ja ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās aprūpētājiem, kuriem profesionālā pieredze aprūpētāja amatā ir no viena līdz trim gadiem, mēnešalga ir noteikta vismaz 629 eiro mēnesī, bet aprūpētājiem, kuriem profesionālā pieredze aprūpētāja amatā ir ilgāka par trim gadiem, mēnešalga ir noteikta vismaz 662 eiro mēnesī, kā arī vecākajiem aprūpētājiem, kuriem profesionālā pieredze aprūpētāja amatā ir no viena gada līdz trim gadiem, mēnešalga ir noteikta vismaz 674 eiro mēnesī, bet vecākajiem aprūpētājiem, kuriem profesionālā pieredze aprūpētāja amatā ir ilgāka par trim gadiem, mēnešalga ir noteikta vismaz 709 eiro mēnesī.

Vienlaikus noteikumi paredz lielāku atbalstu pašvaldībām, ja ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestādē aprūpētājiem un vecākajiem aprūpētājiem ir noteikta piemaksa par darbu, kas saistīts ar īpašu risku.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU