DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. decembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Latvijas jaunuzņēmumi pierāda: biznesa attīstība var būt klimatam draudzīga un pat palīdzoša

Desmit ambiciozi Latvijas jaunuzņēmumi ar Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» akcelerācijas programmas «Baltics & Slovakia ClimAccelerator» atbalstu pilnveidojuši savas idejas un attīstības stratēģijas, izmantojot individuālo apmācību iespējas ar mentoriem un iegūstot uzņēmumu attīstībai nepieciešamo finansējumu.

Noslēdzot piecu mēnešu akcelerācijas programmu, uzņēmums «Algae Tree», kas attīsta mikroaļģu audzēšanas iekārtas gaisa kvalitātes uzlabošanai, ar RTU pētnieku un studentu atbalstu uzlaboja jau izstrādāto prototipu. Akcelerācijas programmas sniegtās iespējas izmantoja arī «Sapropel Organics». Uzņēmums ar savu produktu apņēmies atbildēt samilzušajai augsnes veselības problēmai, piedāvājot dabiskas izcelsmes kompleksu, kas palīdz uzlabot augsnes minerālmēslu uzņemšanas spēju vismaz par 25%, veicina augsnes atjaunošanos un samazina tās degradāciju. Savukārt «co2capture.fund», kas darbojas kā platforma decentralizētai mežu iegādei, ar akceleratora sniegto atbalstu uzlaboja platformas funkcionalitāti, izveidojot mobilo aplikāciju; tajā jau reģistrējušies pirmie 100 abonenti.

Akceleratora «Baltics & Slovakia ClimAccelerator» mērķis ir sniegt atbalstu «tīro» tehnoloģiju jeb cleantech komercializācijai, tādējādi mazinot klimata pārmaiņu radītās sekas. Kopumā šogad «EIT Climate-KIC» akceleratorā tika uzņemti 39 jaunuzņēmumi no Baltijas un Slovākijas, tostarp arī 10 Latvijas jaunuzņēmumi.

Akceleratora dalībniekiem ceļā uz biznesa izaugsmi šogad praktisku atbalstu sniedza Luminor banka, kas programmas dalībniekiem palīdzēja pilnveidot zināšanas par «zaļajām» finansēm, tādējādi atbalstot «tīro» tehnoloģiju ekosistēmas attīstību Baltijā.

«Mēs esam ļoti gandarīti, ka Luminor bija iespēja dot savu ieguldījumu «zaļo» jaunuzņēmumu izaugsmē ne vien Latvijā, bet arī pārējās Baltijas valstīs. Ceram, ka programmas laikā iegūtās zināšanas un atbalsts spēlēs lomu šo jaunuzņēmumu veiksmes stāstos arī starptautiski,» saka bankas Ilgtspējas nodaļas vadītāja Kadri Vundera (Kadri Vunder). Luminor banka organizēja publisku diskusiju «Cleantech Startups in Finance», kurā K. Vundera dalījās ar labās prakses piemēriem un skaidroja klimata ietekmes pārvaldību, nodrošinot vērtīgas zināšanas jaunuzņēmumiem.

Akceleratora norisi Latvijā nodrošināja Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris sadarbībā ar Luminor banku. RTU ir zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» partneris kopš 2016. gada, nodrošinot studentiem, zinātniekiem, jaunuzņēmumiem un dažādu jomu profesionāļiem iespēju attīstīt uzņēmējdarbības prasmes un radīt risinājumus klimata izmaiņu samazināšanai. «EIT Climate-KIC» programmas īsteno RTU Zinātnes un inovāciju centra paspārnē esošais inovāciju un koprades kontaktpunkts «EIT Climate-KIC HUB Latvia».

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU