DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. decembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tava drošība

Aizdomās par histamīna klātbūtni PVD aptur tunzivs filejas izplatīšanu “Promo Cach&Carry” veikalā Rīgā, Tīraines ielā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) apturējis dzeltenspuru tunzivs filejas izplatīšanu SIA “Sanitex” veikalā “Promo Cash&Carry” Rīgā, Tīraines ielā, jo no patērētājiem saņemtas sūdzības par alerģijai līdzīgiem simptomiem pēc produkta lietošanas uzturā.

Šobrīd nav zināms, kas cilvēkiem izraisījis alerģisko reakciju, tomēr ir aizdomas, ka tas varētu būt histamīns, kas zivīs var uzkrāties palielinātā daudzumā, ja tā tiek nepareizi pārstrādāta un uzglabāta, piemēram, ja pēc nozvejas tā ilgi uzglabāta, vai atkausēta neatbilstošā temperatūrā.

Histamīns, nonākot cilvēka organismā, iedarbojas strauji un var izraisīt alerģijai līdzīgus simptomus, piemēram, ādas un/vai gļotādas apsārtumu un/vai pietūkumu, izsitumus, sliktu dūšu, vemšanu, caureju, reiboņus.

PVD ir paņēmis produkta paraugus laboratoriskai izmeklēšanai.

Apturētais produkts - dzeltenspuru tunzivs fileja, izcelsmes valsts – Vjetnama, partijas Nr. U52S276, piegādes datums - 22.11.2022.

SIA “Sanitex” ir uzdots apturēt produkta partijas izplatīšanu līdz apstākļu noskaidrošanai arī citos tīkla veikalos, un informēt savus klientus, kas lielākoties ir juridiskas personas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI