DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. novembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Pašvaldībām pieejams Atveseļošanas fonda finansējums elektrisko skolas autobusu iegādei

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu projektu atlasi pašvaldībām, aicinot pieteikties Atveseļošanas fonda (AF) finansējumam elektroautobusu iegādei skolēnu pārvadājumiem. Šim mērķim no fonda ir pieejami 10 miljoni eiro.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātā investīciju programma mērķēta izglītojamo mobilitātes un skolu tīkla sasniedzamības veicināšanai, vienlaikus ar ieguldījumiem bezemisiju transportlīdzekļos sekmējot publiskā sektora transporta zaļināšanu Latvijā.

Plānots, ka ar pieejamo AF atbalstu – 10 miljoniem eiro – pašvaldības un to kapitālsabiedrības varēs iegādāties vismaz 15 bezemisiju autobusus. Tāpat ar AF finansējumu varēs ierīkot nepieciešamo uzlādes infrastruktūru. Pašvaldībai, kas izmantos iespēju iegādāties elektroautobusu, būs jāpārtrauc ekspluatēt citu īpašumā esošu M2 vai M3 kategorijas transportlīdzekli, kas ir vismaz 20 gadus vecs, ir projekta iesniedzēja īpašumā vismaz 3 gadus un darbojas ar fosilās izcelsmes degvielu. Projektu īstenošanai atvēlēts laiks līdz 2025. gada beigām.

Finansējumam var pieteikties Latvijas pašvaldības un to kapitālsabiedrības, izņemot Rīgu. Projektu iesniegumus CFLA pieņems līdz 2023. gada 28. februārim. Atlases dokumentācija publicēta vietnē CFLA mājaslapā

Paziņojums par atklāto projektu atlasi 21. novembrī publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

CFLA sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju decembrī rīkos tiešsaistes semināru par projektu atlases jautājumiem.

AF atbalsts projektu īstenošanai paredzēts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātā 3.1. reformu un investīciju virziena “Reģionālā politika” 3.1.1.6.i. investīcijas "Pašvaldību funkciju īstenošanai un pakalpojumu sniegšanai nepieciešamo bezemisiju transportlīdzekļu iegāde" ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI