DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. novembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Aizsardzības industrijas hakatonā radīs inovāciju prototipus drošībai un militārām vajadzībām

9.–11. decembrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrā norisināsies aizsardzības industrijas hakatons «Defence Makeathon Riga 2022», kurā tiks radīti funkcionējoši drošības un aizsardzības risinājumu prototipi. Hakatona mērķis ir veidot ekosistēmu jaunu aizsardzības tehnoloģiju un risinājumu izstrādes veicināšanai.

Hakatonā būs iespējams attīstīt jebkuru ideju ar militāru pielietojumu, taču pamatā dalībniekiem tiks piedāvāti pieci galvenie virzieni: tālvadības/bezpilota/bezapkalpes sistēmu izstrāde; bruņojums; kaujas tehnikas apkope; karavīru individuālās ekipējuma sistēmas un sastāvdaļas; kiberdrošība, kā arī informācijas un komunikācijas tehnoloģijas.

Labāko ideju autori sacentīsies par balvām.

Hakatonā tiek aicināti piedalīties aizsardzības, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomas eksperti, produktu dizaineri, mākslinieki, arhitekti, UI/UX dizaineri, elektronikas un mehānikas inženieri, trīsdimensionālās drukas eksperti, komandu vadītāji, mārketinga speciālisti, uzņēmēji un citi interesenti. Aizsardzības nozarei saistošu drošības prasību dēļ hakatonā «Defence Makeathon Riga 2022» piedalīties drīkst Latvijas Republikas, Ziemeļatlantijas līguma organizācijas, Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomiskās zonas valstu pilsoņi. Visi pieteikumi tiks rūpīgi caurskatīti un izvērtēti, un to atbilstību pasākuma prasībām apstiprinās pasākuma organizatoriskā komiteja. 

Reģistrēties dalībai hakatonā iespējams līdz 30. novembrim –https://ej.uz/defencemakeathon2022 

Aizsardzības nozares pārstāvji (NBS dienestā esošie, kā arī Aizsardzības ministrijā un tās padotības iestādēs nodarbinātie) līdzdalībai pasākumā lūgti reģistrēties atsevišķi, sūtot pieteikšanās epastu Valters.Lacis@mil.lv

Plašāk ar hakatona vadlīnijām var iepazīties šeit: https://ej.uz/defence_guidelines

Hakatonu organizē Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki sadarbībā ar RTU Zinātnes un inovāciju centru. Risinājumu izstrādei RTU Zinātnes un inovāciju centru nodrošinās telpas, izejmateriālus, darba stacijas, speciālas industriālās prototipēšanas/ražošanas iekārtas un aprīkojumu, sadarbībā ar partneriem – padomdevēju un ekspertu klātbūtni.

RTU Zinātnes un inovāciju centru ir liela pieredze inovāciju un uzņēmējdarbības atbalsta pasākumu organizēšanā dažādās jomās, sākot no klimata neitralitātes līdz kosmosa tehnoloģijām. Pirmais aizsardzības industrijai veltītais hakatons norisinājās 2020. gada sākumā, raisot lielu interesi. Tajā uzvarēja komanda ar prototipu lāzera komunikācijas sistēmai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU