DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. novembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība
1
1

Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts policijas amatpersonu

Iekšējās drošības birojs oktobra nogalē aizturējis Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu, kura, izmantojot dienesta pienākumu veikšanai piešķirtās informāciju sistēmas piekļuves tiesības, bez likumīga pamata veica personu datu pārbaudi un iegūtās ziņas izpauda trešajām personām.

Turklāt aizdomās turētā Valsts policijas amatpersona organizēja nepatiesu ziņu sniegšanu kādā administratīvā pārkāpuma lietā par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu.

Valsts policijas amatpersonai piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, tostarp aizliegums pildīt amata pienākumus.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd papildu informācija netiek sniegta.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

2022. gada 1. novembrī apritēja septiņi gadi kopš Iekšējās drošības biroja dibināšanas un šo gadu laikā IDB izmeklētie kriminālprocesi ir kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki - kompetences ietvaros aizvadītajā septiņgadē veikta pirmstiesas izmeklēšana vairāk nekā 750 kriminālprocesos un prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nosūtīti vairāk nekā 310 kriminālprocesi. Iekšējās drošības birojs jau kopš tā pirmsākumiem ir aicinājis sabiedrību ziņot un aktīvi līdzdarboties noziedzīgo nodarījumu novēršanā un atklāšanā, tādējādi kopš IDB dibināšanas kopumā ir izskatīti un izanalizēti vairāk nekā 7770 fizisku un juridisku personu iesniegumi, kā arī veikts plašs preventīvais darbs sadarbībā ar citām valsts pārvaldes iestādēm.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU