DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. septembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība
1
1

Liepājas Universitātē studē jaunieši no Ukrainas

FOTO: Liepājas Universitāte.

Šajā studiju gadā Liepājas Universitātē bakalaura studiju programmā “Eiropas valodu un kultūras studijas” un maģistra studiju programmā “Izglītības zinātnes” studēs septiņi studenti no Ukrainas, kā arī ir viens apmaiņas students.

Aļona Fesika ir no Kijivas, kur beigusi mūzikas skolu, bet tagad studē svešvalodas Liepājas Universitātē un dzied korī “Atbalss”. Rūpes par Aļonas iedzīvošanos Liepājā ir uzņēmusies profesore Ilze Valce, kura stāsta: “No pazīstama cilvēka, kurš strādā ar ukraiņu uzņemšanu Liepājā, uzzināju, ka vasarā Liepājā ir ieradusies meitene, kas labi dzied. Tagad Aļona dzied “Atbalsī”. Latviešu tekstu dziesmām lasa, bet lēnām jau sāk saprast latviešu valodu. Meitene arī strādā un visu nopelnīto naudu sūta uz mājām, lai tētim varētu sagādāt bruņuvesti un visu kara aprīkojumam nepieciešamo. Aļona pati divreiz ir pieteikusies armijā – pirmoreiz Ukrainā, bet nav paņemta, jo tobrīd neņēma mūziķus, otrreiz jau no Latvijas, bet saņēma atteikumu sagatavotības dēļ – karadarbībai nesagatavoti cilvēki ir viegls mērķis.”

Aļonas Fesikas studiju grupā ir četras meitenes no Ukrainas, kuras meklē, kā Latvijā likt lietā savas zināšanas – viena ir baleta speciāliste, viena deju skolotāja, bet meitene ar tiesībām mācīt džudo ir gatava savas prasmes piedāvāt universitātes studentiem, mācot džudo.

Liepājas Universitātes studiju prorektore Māra Zeltiņa stāsta: “Uzņēmām visus studēt gribētājus no Ukrainas, kas atbilda statusam un kam varējām nodrošināt studijas angļu valodā.  Diemžēl vismaz četrus puišus nevarējām paņemt, jo astoņpadsmitgadīgi vīrieši nedrīkst pamest savu valsti. Studenti no Ukrainas studē budžeta vietās un valsts nodrošina arī stipendiju.”

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU