DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. septembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Valdība un ārvalstu investori apspriedīs investīciju vides pilnveidošanu Latvijā

Piektdien, 9. septembrī, notiks 26. Latvijas valdības un Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) augsta līmeņa sanāksme. Šajā gadā valdības pārstāvji un investori diskutēs par godīgu konkurenci, darbaspēka pieejamību, enerģētisko neatkarību un publiskās pārvaldes reformām.

Tikšanās laikā valdības pārstāvji izklāstīs, kā veicies ar līdzšinējo prioritāšu īstenošanu, un pievērsīsies arī turpmākajiem Latvijas un investoru sadarbības virzieniem.

Savukārt diskutējot atsevišķās darba grupās, lielākie investori ar amatpersonām un nozaru pārstāvjiem apspriedīs gan godīgu konkurenci dažādu krīžu apstākļos, gan arī joprojām aktuālo darbaspēka pieejamību un darbinieku pārkvalificēšanās jautājumu. Uzmanība tiks pievērsta arī atjaunīgās enerģijas ražošanai kā solim enerģētiskās neatkarības virzienā. Tāpat vienā no darba grupām tiks diskutēts par publiskā sektora reformām un modernizāciju.

Saskaņā ar Latvijas Bankas datiem uzkrātās ārvalstu tiešās investīcijas Latvijas ekonomikā šī gada II ceturkšņa beigās sasniedza 21,84 mljrd. eiro, kas ir par 20% vairāk nekā 2021. gada II ceturksnī. Savukārt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra 2022. gada 8 mēnešos piesaistījusi 8 jaunus investīciju projektus, kuru kopējais investīciju apjoms sasniegs 73 miljonus eiro un tiks izveidotas 459 darba vietas.

Latvijas valdības un FICIL augsta līmeņa tikšanās notiek kopš 1999. gada, to mērķis ir nodrošināt strukturētu informācijas un viedokļu apmaiņu starp investoriem un vietējiem politikas veidotājiem, lai uzlabotu uzņēmējdarbības vidi un sekmētu ārvalstu investīciju ieplūdi Latvijā. Latvijas valdības un FICIL ikgadējās sanāksmēs piedalās ministri, augsta līmeņa ierēdņi un FICIL biedru uzņēmumu vadītāji.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU