DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. augustā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrs uzsāk vizīti Jaunzēlandē

2022. gada 9. un 10. augustā Jaunzēlandē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar tirdzniecības un eksporta ministru Demjenu O’Konoru (Damien O’Connor), parlamenta priekšsēdētāja vietnieku Adrianu Ruravi (Adrian Rurawe) un Eiropas Parlamentārās sadraudzības grupas biedriem.

Sarunā ar tirdzniecības un eksporta ministru E. Rinkēvičs informēja par vēstniecības Kanberā atvēršanu. Viņš uzsvēra tās reģionālo lomu, pārstāvot Latvijas intereses Austrālijā, Jaunzēlandē un Klusā okeāna salu valstīs. Ministrs izteica cerību par vēstniecības turpmāko pienesumu, attīstot gan politisko dialogu, gan arī tirdzniecību ar līdzīgi domājošiem partneriem Okeānijā. Sarunā tika atzinīgi novērtēta Eiropas SavienībasJaunzēlandes Brīvās tirdzniecības nolīguma sarunu pabeigšana. “Šajā ģeopolitiskajā situācijā ir svarīgi radīt jaunas eksporta un arī importa iespējas, ko nodrošinās nolīgums,” uzsvēra ārlietu ministrs. E. Rinkēvičs arī pauda atbalstu gaisa satiksmes nolīgumam starp abām valstīm un Latvijas ieinteresētību sākt sarunas par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanas līgumu ar Jaunzēlandi. Ministri pārrunāja apņemšanos attiecībā uz klimata pārmaiņu mazināšanu, kā arī abu valstu potenciālu sadarbībai informācijas tehnoloģiju un digitālajā jomā.

Tiekoties ar parlamenta priekšsēdētāja vietnieku, kā arī Eiropas Parlamentārās sadraudzības grupas biedriem, tika uzsvērta nepieciešamība stiprināt ciešāku sadarbību starp līdzīgi domājošām valstīm un pārrunāta aktuālā drošības situācijā Eiropā un Indijas un Klusā okeāna reģionā. E. Rinkēvičs pateicās Jaunzēlandei par sniegto humanitāro atbalstu Ukrainai un ciešo sadarbību starptautiskajās organizācijās.

“Līdzīgi domājošām valstīm ir jāsadarbojas vēl ciešāk, izolējot Krieviju starptautiskajos formātos un veicinot izpratni par Krievijas uzsāktā kara pret Ukrainu nopietnajām ģeopolitiskajām ekonomiskajām un humanitārajām sekām globāli,” uzsvēra ārlietu ministrs.

Vizītes laikā E. Rinkēvičs tikās ar Jaunzēlandes studentiem, kuri izspēlēja Eiropas Savienības Parlamenta modeli, savukārt Velingtonas Viktorijas Universitātē ministrs sniedza lekciju “Drošība Eiropā: Latvijas ārlietu ministra skatījums”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU