DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Alūksnes novadā notiks Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes lauka nometne

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes foto

Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde jūlijā organizē pamatapmācības un speciālistu apmācības lauka nometni, lai standartizēti un centralizēti realizētu Vidzemes brigādes zemessargu apmācību. Nometnes ietvaros Alūksnes novada “Meža Strautiņu” bāzē un “Lāčusila” poligonā vairāk nekā 200 zemessargi apgūs dažāda veida kursus. 

Jau 8.jūlijā 60 zemessargi no pieciem Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes bataljoniem – 22.kaujas nodrošinājuma, 26., 27., 31.kājnieku un 54. kaujas atbalsta bataljona – uzsāks intensīvo pamatapmācības kursu, kas ilgs trīs nedēļas. Tajā zemessargi apgūs militārās zināšanas un prasmes – lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanu, topogrāfiju, pirmo medicīnisko palīdzību, ierindas apmācību un citas prasmes, kas primāri nepieciešamas katram zemessargam. Pamatapmācības kurss noslēgsies ar divu dienu lauka taktiskajiem pārbaudījumiem, lai zemessargiem nostiprinātu kursa laikā iegūtās zināšanas un iemaņas.

Paralēli pamatapmācības kursam notiks arī paplašinātās pirmās palīdzības, izlūka pamatapmācības, kājnieku rotas un vada sakarnieku kurss, mīnu uzstādīšanas pamatkurss un spridzināšanas pamatkurss, rezerves karavīru iemaņu atjaunošanas, pirmās līnijas snaipera, kaujas tehnikas atpazīšanas kurss Valsts robežsardzei un Valsts robežas apsardzības procedūru apmācība zemessargiem.

Šogad Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde ir saņēmusi vairāk nekā 600 pieteikumus par stāšanos Zemessardzē. Dienests Zemessardzē ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Zemessargi attīsta savas militārās iemaņas no pamatdarba brīvajā laikā – nedēļu nogalēs, atvaļinājuma laikā vai darba dienās, ja zemessargam šis laiks ir pieejams. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārzemēs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Lai pievienotos Zemessardzes 2.Vidzemes brigādei, zvanot uz 1811, spiediet ciparu “2” vai rakstiet esizemessargs@mil.lv. Papildu informācija par dienestu Zemessardzē www.esizemessargs.lv.

Iedzīvotāju ievērībai

Mācību laikā Alūksnes novada Alsviķu pagastā, militārās bāzes “Meža Strautiņi” un “Lāčusila” poligona tuvējā apkārtnē, plānota īslaicīga militārās tehnikas un personāla pārvietošanās. Militārajā bāzē un poligonā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi – būs dzirdams šāvienu troksnis un vietām redzami dūmi. Atgādinām, ka mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Savukārt kaujas munīcija tiks izmantota atbilstoši visām drošības prasībām šautuves teritorijā, kurā zemessargi apgūs šaušanas prasmes.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI