DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Izveidots videoceļvedis uzņēmējiem par viesstrādnieku uzaicināšanu darbam Latvijā

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde izveidojusi informatīvu videoceļvedi Latvijas uzņēmējiem par to, kā jārīkojas, lai uzaicinātu viesstrādniekus darbam Latvijā.

Nepieciešamība noalgot darbiniekus no valstīm ārpus Eiropas Savienības ir aktuāla daudziem Latvijas komersantiem, kuru uzņēmumiem attīstoties, rodas grūtības atrast papildu darbarokas vietējā darba tirgū. Imigrācijas likumā ir noteikti viesstrādnieku nodarbināšanas pamati, vīzas un uzturēšanās atļaujas noformēšanas procedūra un citi ar viesstrādnieku uzaicināšanu saistīti jautājumi, bet uzņēmumiem, kas iepriekš ar šo jautājumu risināšanu nav saskārušies, šīs procedūras var būt  sarežģītas un grūti uztveramas.

Lai veicinātu uzņēmēju izpratni par viesstrādnieku uzaicināšanu, ir izveidots videoceļvedis, kur soli pa solim paskaidrots, kādi dokumenti nepieciešami, lai sāktu viesstrādnieku nodarbināšanu uz uzturēšanās atļaujas vai vīzas pamata, un kur šos dokumentus iesniegt. Lakoniski paskaidrota uzaicināšanas procedūra un sniegta informācija gan par darba samaksu (tostarp darba samaksu augstas kvalifikācijas nodarbinātajiem), gan arī par valsts nodevām un dokumentu izskatīšanas termiņiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU