DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. maijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Tieslietu padomes sekretariāts uzņem Armēnijas tieslietu nozares pārstāvjus

Otrdien, 31. maijā, projekta “Tieslietu sistēmas konsolidācija Armēnijā” ietvaros Augstākajā tiesā viesojās Armēnijas tieslietu nozares delegācija. Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta senators Ivars Bičkovičs un Tieslietu padomes sekretariāta pārstāves Alla Spale, Irina Čaša ar viesiem dalījās pieredzē par Latvijas tiesu sistēmu un Latvijas Tieslietu padomes darbu.

Senators I. Bičkovičs Armēnijas tieslietu nozares delegāciju informēja par Latvijas tiesu sistēmu un kasācijas instances lomu, kā arī vērsa uzmanību uz kasācijas tiesvedības iezīmēm Latvijā. Tāpat I. Bičkovičs delegācijas pārstāvjus iepazīstināja ar Augstākās tiesas judikatūras veidošanas procesu un tās pieejamību.

Savukārt Tieslietu padomes sekretariāta vadītāja Alla Spale Armēnijas tieslietu nozares delegāciju iepazīstināja ar Tieslietu padomes institucionālo modeli un tās funkcijām. A. Spale sniedza ieskatu par Tieslietu padomes darba prioritātēm 2022. gadā.

Vizītes ietvaros tika apspriesti arī jautājumi par tiesneša amatu kandidātu atlases kārtību un tiesnešu karjeras virzību Latvijā.

Armēnijas delegācija apmeklēja Augstākās tiesas lielo tiesas zāli un muzeju, kā arī Administratīvās justīcijas simtgadei un Administratīvā procesa likuma divdesmitgadei veltīto izstādi.

Jau ziņots, ka minētā projekta ietvaros no 30. maija līdz 2. jūnijam Latvijā viesojas Armēnijas tieslietu nozares pārstāvji, lai iegūtu pieredzi par Latvijas tiesu sistēmu. Armēnijas tieslietu nozares pārstāvji nedēļas garumā apmeklē arī vairākas citas Latvijas institūcijas – Tiesu administrāciju, Tieslietu ministriju, Latvijas Tiesnešu mācību centru, Rīgas apgabaltiesu, Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesu un Ekonomisko lietu tiesu.

Plašāka informācija par projektu pieejama šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU