DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. maijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Atceļ izsludināto gatavības režīmu

Turpinot samazināties kopējai saslimstībai ar Covid-19, tostarp pacientu skaitam, kam nepieciešama slimības ārstēšana slimnīcā, no rītdienas, 1. jūnija, tiek atcelts izsludinātais gatavības režīms, kas bija izsludināts no šīgada 1. aprīļa pēc ārkārtas medicīniskās situācijas atcelšanas. Šāds lēmums pieņemts Valsts operatīvās medicīniskās komisijas* (VOMK) sēdē.

Epidemioloģiskā situācija šobrīd ir stabila un saslimstības līmenis ar Covid-19 samazinās 14 dienu kumulatīvais rādītājs Latvijā ir 124,3 uz 100 000 iedzīvotāju. Noslogojums stacionāros liecina, ka kopējā gultu noslodze ir 61%, Covid-19 gultu noslodze ir 39% un kopējā intensīvās terapijas Covid-19 gultu noslodze ir 7%. Būtiski ir samazinājies arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izsaukumu skaita pie Covid-19 pacientiem un stacionēto Covid-19 pacientu skaits vidēji 18 pacienti dienā, kas šobrīd neprasa veselības aprūpes iestādēm nodrošināt papildu resursus Covid-19 pacientu ārstniecībai.

Vienlaikus Slimību profilakses un kontroles centrs kā arī NMPD turpinās nodrošināt epidemioloģiskās situācijas un slimnīcu darbības monitoringu, lai savlaicīgi varētu informēt par aktuālajām izmaiņām.

*VOMK ir konsultatīva un koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir nodrošināt veselības nozares institūciju saskaņotu darbību ārkārtas medicīniskajā situācijā un ārkārtas sabiedrības veselības situācijā. VOMK veido pārstāvji no Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Slimību profilakses un kontroles centra, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Zāļu valsts aģentūras, Veselības inspekcijas, Valsts asinsdonoru centra un Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU